Ocet jako pomocník v domácnosti: Vyčistí pračku, poslouží i jako aviváž a odstraňovač mastnoty

bílý ocet v domácnosti

Ocet nemá využití jen v kuchyni, ale je skvělým pomocníkem i v celé domácnosti. Využití má jako aviváž, čistič pračky i odpadů. Oblíbený je zejména pro svou nízkou cenu i to, že není narozdíl od různých čisticích prostředků škodlivý. Pojďte se podívat na jeho různé využití v domácnosti.

Ocet v domácnosti: Jak jej využít?

Ocet je levný a univerzální pomocník, který v domácnosti oceníte. S největší pravděpodobností už jej doma využíváte, ale znáte všechny triky? K úklidu můžete použít klasický ocet, bílý ocet je však silnější a má lepší čisticí účinky.

1) Aviváž

Pokud máte citlivou pokožku, oblíbíte si ocet jako aviváž, jelikož neobsahuje dráždivé vůně a další chemikálie. Je to také ideální způsob, jak ušetřit, protože ocet je o poznání levnější než aviváž, přitom funguje možná i lépe. Dokáže neutralizovat pachy a přidáním esenciálního oleje dodá i potřebnou vůni.

2) Čistič odpadů

Ocet skvěle poslouží jako čistič odpadů, nejčastěji v kuchyňském dřezu, kde se rychle usazují mastnoty, které ucpávají odtok. Stačí do dřezu nasypat jedlou sodu, kterou následně zalijete octem. Vzniklá směs začne bublat a účinně pročistí odpad.

3) Čistič pračky

Pokud máte dojem, že by vaší pračce neuškodilo vyčištění, není nic jednoduššího než do bubnu nalít ocet a pustit ji na prázdno na nejvyšší teplotu. Tak by se měly pračky udržovat přibližně jednou měsíčně, s octem to bude ještě účinnější, jelikož ji zbaví také nežádoucích zápachů, které se mohou přenášet na prádlo.

4) Odstraňovač mastnoty

Ocet skvěle rozpouští mastnotu. Využít jej proto můžete zejména v kuchyni, kde může být ideálním pomocníkem při čištění sporáku, trouby, mikrovlnky a dalších kuchyňských povrchů.

5) Čistič oken

Ocet poslouží i jako čistič oken. Stačí jej smíchat s vodou v poměru 1:1 a nalít jej do rozprašovače. Roztok nastříkejte na okna a setřete papírovou utěrkou.

Zdroj: Autorský text, redakce, House Digest; Náhledová fotografie: cottonbro studio/Pexels

error: Content is protected !!