Eva Holubová vzpomíná na seznámení s manželem u společných fotek: „Kdyby věděl, že mám tuhle fotku, možná bych dostala“ 

eva holubová

Herečka Eva Holubová (65), kterou většina z nás má už navždy spojenou s postavou lehce naivní učitelky Evy z legendárních Pelíšků režiséra Jana Hřebejka, se čas od času se svými sledujícími na Instagramu podělí o zajímavé střípky ze svého osobního života. Během včerejšího svátku lásky zavzpomínala, jak se před více než 30 lety seznámila se svým manželem, výtvarníkem Miroslavem Zdeňkem (68), se kterým vychovala dvojčata Karolínu (30) a Adama (30). Svým příznivcům se svěřila i o pocitech samoty, které ji dlouhá léta provázely, až je nakonec začala mít ráda.

Na rozdíl od svého manžela Miroslava se Eva Holubová cítí na sociálních sítích jako ryba ve vodě. Se svými sledujícími nejen ráda diskutuje o aktuálním politickém dění, ale také se prostřednictvím příspěvků vrací do minulosti, a odhaluje tak zákoutí svého osobního života. Tentokrát zavzpomínala na datum 1. ledna 1991. V onen, až magicky znějící, den se seznámila se svým tehdy budoucím mužem Mirkem.

Jejich společnou, více než 33letou, životní pouť zmapovala skrze několik fotografií a svým příznivcům se svěřila, že doufá, že jejich sdílení se světem manželovi vadit nebude: „Kdyby můj manžel věděl, že mám tuhle fotku, že ji dávám na sociální sítě, to bych možná dostala. Jenže to mne nějak pudí ji sem dát. No co, byl u toho, když jsme se fotili!! A asi o tom věděl,“ obhájila si své rozhodnutí herečka. Jaký názor na počínání Holubové její muž má, se nejspíše nedozvíme, neboť sociální sítě nepoužívá a bulvární média nečte.

Herečka však nezůstala jen u sdílení společných fotografií, zavzpomínala i na dobu, než se s Mirkem seznámila. Několik dlouhých let si procházela tíživými pocity samoty, na něž si nakonec i zvykla a naučila se je mít ráda: „Já se nebojím samoty, kdysi jsem se jí propadla až na samé její dno a tehdy jsem si ji oblíbila. Nehledala jsem tedy někoho za každou cenu, když mi přišel do cesty,“ promluvila právě o seznámení se svým budoucím manželem.

Podle Holubové jí manželství se sympatickým výtvarníkem vydrželo a stále drží i díky společnému smyslu pro humor. Páru se v roce 1993 narodila dvojčata, Adam a Karolína, z nichž oba jsou dnes kariérně velmi úspěšní lidé. Karolína je kreativní poradkyní a profesionální fotografkou. V roce 2022 natočila krátkometrážní drama Povídej, do nějž obsadila nejen svou maminku, ale také svého dlouholetého partnera, Matěje Paprčiaka. Syn Holubové je politicky aktivní a před pár dny ohlásil, že bude za politickou stranu STAN kandidovat do europarlamentu.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!