Nemají peníze, ale chtějí cestovat. Mladý pár za 15 tisíc svépomocí zrenovoval starý karavan

Influencerka Hayley Rubery vešla do širšího povědomí převážně díky svým DIY radám ohledně bydlení. Důležitá je pro ni výrazně nízká cena, efektivní provedení a moderní design. Nově přichází s rekonstrukcí starého karavanu, která by se měla vejít v přepočtu do 15 tisíc korun.

Většinu jejich času, energie a financí jim zabere rekonstrukce jejich domu. Rozhodli se proto vybudovat malé místo, kde si mohou odpočinout, relaxovat a vyrazit na cesty. Vždy prý bylo jejich snem zažít dobrodružství v karavanu. Jen byl doteď mimo jejich finanční možnosti.

To se ale vše mělo změnit. Na bazaru se totiž objevila velmi lákavá nabídka. Přes 35 let starý karavan Van Royce zde bývalý majitel prodával v přepočtu kolem 44 tisíc korun. Nakonec cenu usmlouvali na 15 tisíc korun. Spokojené byly pravděpodobně obě strany.

Rozpočet pouhých 15 tisíc

Třicetitříletá Hayley z Norfolku a její čtyřicetiletý partner Ben se tak stali majiteli obytného přívěsu. Říkají mu Joyce. Málo kdo by se do něčeho podobného pustil. Čekalo je opravdu hodně práce. Na jeho opravu si stanovili rozpočet 15 tisíc korun, tedy stejnou částku, kterou je stálo pořízení karavanu.

@hayleyrubery_

Part 3. Welcome to week one of Joyce’s renovation 👇🏻✨ *I promise I won’t turn this into a Joyce appreciation account with every post being about the caravan 🤣 so I’ll do a weekly vlog and round up what we’ve been up to! Week one: figure out what can be salvaged then it was time to start the demo! I removed the blinds & plastic surrounds, the cushion covers & backs, any shelving we didn’t need and the plastic casing in the bathroom! She’s looking SO much better already! This week our plan is to dry & seal any damp; replace the damp wood, work out configuration & start ordering some pieces 🥰🙌🏻 Music: Early Hours Musician: @iksonmusic #caravanlife #caravanrenovation #Budgetrenovation #budgetrenovations #caravaning #caravanmakeover #viral #beforeandafter #Tinyhome #tinyhomeonwheels #tinyhometour #tinyhomeliving #tinyhomelife #caravanmakeoveruk #caravanrenovations #caravanrenovationuk #caravanliving #caravanlivinguk #caravanvideos #pimpmycaravan #renovatedcaravan #hyggelife

♬ original sound – HayleyRubery

Vše si předělávají svépomocí. Nechali vše, co by mohlo být použitelné a předělali jen to opravdu nejdůležitější a nejnutnější. O všem si vedou přesnou kalkulaci: například v druhém týdnu utratili 1 760 Kč a ve třetím 2 900 Kč. Zbývá jim ještě něco málo přes 9 tisíc korun.

Šetří, kde se dá

Hayley ve svých videích přiznává, že dekorace a mnoho dalších věcí kupuje v různých levných čínských obchodech nebo po bazarech. Využila i například barvu, která jim zůstala z rekonstrukce jejich domu.

V současné době se Hayley zabývá hlavně celkovým designem interiéru karavanu. Podle její představy bude vnitřek velmi světlý, útulný s mnoha dřevěnými prvky. Sděluje, že to je pro ni velmi vzrušujícím obdobím. Prý by už rádi v srpnu vyjeli na první dovolenou do Skotska, kde chtějí kempovat v divočině.

Zdroj: Autorský text, redakce: Ansu; Náhledová fotografie: RDNE Stock project/Pexels

error: Content is protected !!