Jan Bendig si měl dle důkazů policie loňský útok na Slavících objednat i zaplatit: Ten se nervózně brání

Jan Bendig

Ačkoliv prostřednictvím svého instagramového účtu vydal obšírné vyjádření o loňském útoku, jenž proběhl před oficiálním zahájením 25. ročníku udílení cen Českého slavíka, ve kterém tvrdil, že s celou akcí nemá nic společného, útočníka nezná a osudný večer jej viděl poprvé, kriminální vyšetřovatelé jsou jiného názoru. Dle jejich vyšetřování si zpěvák Jan Bendig (30) měl rasisticky laděný útok nejen objednat, ale také si jej sám zaplatit.

Vyšetřovatelé ustanovení vydali na základě kamerových záznamů, bankovních výpisů i záznamů telefonních hovorů. Z prošetřených důkazů má nezpochybnitelně vyplývat, že si Bendig útok na svou osobu pečlivě naplánoval a onomu útočníkovi za něj i předem zaplatil. I přesto, že zpěvák stále tvrdí, že o akci neměl nejmenší tušení, získané materiály mají hovořit v jeho neprospěch.

Po zveřejnění policejního ustanovení byl Bendig konfrontován v živém vstupu na televizní stanici CNN Prima News, kde měl možnost své chování osvětlit a možná se naposledy pokusit očistit své jméno. Namísto, aby se k situaci postavil čelem a přiznal, že akci předem naplánoval, neustále si stál za svým a tvrdil, že je pro něj celá věc uzavřená a pouze vyčkává na uskutečnění správního řízení: „Já si samozřejmě stojím za tím, co jsem říkal a řekl jsem si, že tímto rozhovorem tohle všechno uzavřu. Samozřejmě, čeká mě správní řízení, a tím to já uzavírám. Já už se dál k tomu nechci ani vyjadřovat a dál ani nebudu“, prohlásil v rozhovoru Bendig.

Dále dodal, že i přesto, že s rozhodnutím nesouhlasí, pokutu za křivé podání vysvětlení nakonec uhradí v plné výši, ale i tak si neustále stojí za svým tvrzením, že celou dobu hovoří pravdu: „Já si stále budu stát za tím a budu bojovat za tu moji pravdu a budu dělat maximum pro to a dál už se k tomu nebudu vyjadřovat“. Jak prokázaly policií získané důkazy, útočník měl být v kontaktu nejen s Bendigem, ale také s jeho partnerem a manažerem v jedné osobě, Lukášem Rejmonem. Zpěvák ale i přesto stále tvrdí, že o ničem takovém neví ani on, ani Rejmon.

Rezolutně odmítl i tvrzení, že měl za útok předem zaplatit: „Já vám k tomu nemám co říct, já nevím, jak vám to jinak vysvětlit,“ opakoval neustále dokola zpěvák. Závěrem nastínil, že záležitost nehodlá nechat jen tak a zvažuje jisté obranné mechanismy, které by měly jeho jméno očistit a uvést věci na pravou míru: „Určitě se chci bránit, budu vám stále tvrdit to, co celou dobu – že s tím člověkem jsem nebyl v kontaktu a nic jsem neplánoval. To je všechno, co vám říkám, a je to naposledy,“ uzavřel Bendig ublíženě. Stanovisko policie i přes Bendigovo opakující se tvrzení hovoří jasně a zpěvák bude muset tučnou pokutu uhradit.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Refresher, Žena; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!