Španělská herečka použila sperma svého zesnulého syna. Stala se babičkou-maminkou na plný úvazek

Španělské herečka Ana Obregón před rokem vzbudila rozruch, když se v 68 letech rozhodla znovu stát matkou. Dcerku jí odnosila náhradní matka. Následně ještě přisadila a šokovala okolí zprávou, že otcem dítěte je její zesnulý syn. Stala se tedy maminkou a babičkou zároveň.

Malá Anita se narodila 20. března 2023. Má již za sebou oslavu svých prvních narozenin a hrdá babička na Instagramu prozradila, že je kopií jejího otce. Vzpomínala, že byl její syn přesně tak krásný a roztomilý jako Anitka.

„Mohu jen poděkovat, že jsi mé srdce naplnila světlem. Bylo ponořené do nejhlubší temnoty a zmrzačené nesmírnou bolestí. Děkuji za tvůj úsměv, tvé blábolení, tvé plazení a první krůčky. Děkuji, že se na mě díváš se stejnou láskou, jako se na mě díval tvůj táta. Takhle se na mě nikdy nikdo nedíval. Jsi kopií svého otce,“ sdílela Ana na svém instagramovém účtu krásný vzkaz pro roční vnučku.

Anito, naplnila jsi mé srdce sluncem

Syn Aless Lequio zemřel v květnu 2020, kdy bohužel prohrál boj s rakovinou. Nemoc ho trápila dva roky. Jeho sperma bylo odebráno před chemoterapií s vidinou, že se Aless uzdraví a bude chtít v budoucnu založit rodinu.

Jeho matka, Ana Obregón, se mu rozhodla jeho přání splnit a s pomocí náhradní matky přivedla na svět mladou Anitu. Dítě odnosila žena kubánského původu žijící na Floridě. Ve Španělsku je náhradní mateřství ilegální. Narozené děti tímto způsobem je poté možné adoptovat.

Ana byla velmi kritizována

Její rozhodnutí bylo už tehdy velmi kritizováno a vyvolávalo mnoho etických otázek. Zda bude například o dítě dobře postaráno, když pravděpodobně slouží jen jako náhrada za syna. Jakým způsobem poté Ana celou situaci vnučce vysvětlí a tak podobně. I když je téma i po roce stále živé, najde se i velké množství příznivců.

„Chcete-li psát špatné nebo urážlivé komentáře, nezveřejňujte je. Ta dívka je její vnučkou a je o ni správně postaráno, nic jí nechybí, materiálně ani emocionálně. Takže všechno ostatní je závist, protože se té dívce žije lépe než polovině z vás,“ uvedla v komentářích jedna žena.

„Empatie je klíčová. Každý člověk je jedinečný a každá situace je jiná. Proč se vždy zaměřujeme na to negativní? Proč cítíme potřebu soudit? Myslím, že by bylo skvělé, kdybychom se mohli více snažit porozumět a projevit soucit, místo abychom spěchali kritizovat. Já zde vidím jen fotografii plnou lásky,“ uvedla další z žen.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu; Náhledová fotografie: tookapic/Pexels.

error: Content is protected !!