Snadný trik s pokličkou, díky kterému během chvilky vyčistíte celou sedačku

sedačka

Nejspíš v každé domácnosti je sedačka jednou z nejpoužívanějších věcí, zejména pokud se bavíme o místě, kde nejraději odpočíváme. Měli bychom o ni tedy pravidelně pečovat a čistit ji, jenže se může zdát, že je to poměrně náročné. Naštěstí existuje snadný trik s pokličkou, který je natolik oblíbený, že jej sdílí tisíce lidí na sociálních sítích.

Kladete si někdy otázku, jak vyčistit sedačku? Pokud máte sedačku z textilu, pak je tento trik přímo pro vás. Od čisté a voňavé sedačky vás dělí jen pár věcí: Budete potřebovat prací kapsli, nádobu s horkou vodou, hadřík a menší pokličku. Rozpuštěním prací kapsle ve vodě docílíte toho, že vám vznikne parfemovaný roztok, který dokáže (stejně jako při praní prádla v pračce) rozpouštět nečistoty na textilu.

Jakmile budete mít kapsli rozpuštěnou, namočte do nádoby hadřík a pořádně jej vyždímejte. Pak už jej zbývá pouze nasadit na pokličku a uvázat (viz video níže) a s tímto nástrojem se můžete konečně pustit do čištění sedačky. Nakonec celý proces rozpakujte ještě s čistou vodou v nádobě (bez prací kapsle).

@nataliia.sahm Found this interesting way to clean the sofa 🧽 it really works! 🙈 Thank you @Kate_cleanhome #cleantok #cleaningtiktok #sofacleaning #cleaningsofa #cleaning #sahm #stayathomemom #momsoftiktok #firsttimemom #fyp @Nataliia | SAHM ♬ we cant be friends – greeedyari

Nezapomeňte sedačku před samotným čištěním ještě pořádně vysát, abyste se zbavili prachu a dalších nečistot, kterých se lze zbavit vysavačem. Ušetří vám to spoustu práce. Po vyčištění pak nechte sedačku řádně uschnout, poté budete mít hotovo. Sedačka je čistá a neodolatelně voňavá!

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu; Náhledová fotografie: Lisa Fotios/Pexels

error: Content is protected !!