Perete nové věci? Tyto by se měly před prvním použitím vždy vyprat

Side view of crop female in casual outfit looking at baby bodysuit before washing clothes in laundry room

Nové oblečení a různé věci do domácnosti by se měly vždy vyprat, protože je dost možné, že se dlouho válely v zaprášeném skladu v obchodě. U některých věcí to však platí mnohonásobně.

I když mohou vaše nové věci vypadat čistě, raději je nemilosrdně hoďte do pračky. Podívejte se na 5 věcí, které by se měly před prvním použitím vždy vyprat.

Ložní prádlo

Nové ložní prádlo pere snad každý, ale pro jistotu to raději připomínáme. V tomto případě je to skutečně důležité, protože bychom případné nečistoty a prach vdechovali celou noc. Vyprané ložní prádlo je však mnohem příjemnější, hlavně pokud přidáte trochu aviváže.

Úklidové nástroje

Nové hadříky, mopy či utěrky z mikrovlákna, houbičky či opakovaně použitelné prachovky je potřeba před prvním použitím také vyprat, a to v pračce, protože ruční mytí nestačí. Proč tomu tak je? Tyto věci také obsahují mnoho bakterií z výrobního procesu, přitom přichází do kontaktu například s nádobím. A ruku na srdce, perete před prvním použitím třeba houbičky?

Oblečení

Zejména nové spodní prádlo a plavky je důležité před prvním použitím vždy vyprat, ale platí to i u ostatního oblečení, mezi které patří zejména sportovní oblečení a podprsenky a další věci, které se nosí těsněji na těle.

Když se vám nebude chtít nové oblečení prát, uvědomte si, že si je mohla spousta lidí v obchodě před vámi zkoušet a poté vrátit. To platí i pro online obchody!

Dětské věci

U dětských věcí je velice důležité, aby byly bez prachu, nečistot a dalších mikroorganismů, které mohou na dětské pokožce nepochybně vyvolat nejrůznější vyrážky. Proto dětské oblečení a další věci perte a omývejte bez výjimky.

Ručníky, osušky a utěrky

Pokud svůj nový ručník nevyperete, je dost možné, že nebude dostatečně pohlcovat vlhkost. Ale co je ještě důležitější, určitě byste se nechtěli osprchovat a osušit se ručníkem, ve kterém se skrývají nejrůznější nečistoty. Ať už tedy nový ručník, osuška nebo utěrka vypadají čistě, stejně je raději vyperte.

Zdroj: Redakce; Náhledový obrázek: Sarah Chai/Pexels

error: Content is protected !!