První dáma zavzpomínala na dobu, kdy s dcerou musela žít na ubytovně: Všechno se dá zvládnout, říká Eva Pavlová

Petr Pavel, Eva Pavlová

Už v době, kdy Petr Pavel začal rozjíždět svou prezidentskou kampaň, se jeho žena Eva nechala slyšet, že pokud se její manžel stane příštím prezidentem, bude se osobně co nejvíce snažit zlepšit životní podmínky maminkám samoživitelkám. Svá slova dodržela.

Krátce poté, co získala post první dámy, založila Eva Pavlová (59) nadační fond, který mimo jiné pomáhá i ženám, které na výchovu svých dětí zůstaly samy. Pavlová se jeho prostřednictvím snaží zvýšit životní úroveň samoživitelek i proto, že si sama prošla nelehkým obdobím. Po nevydařeném vztahu skončila s tehdy malou dcerou na ubytovně, aby jí i sama sobě zajistila střechu nad hlavou.

Ačkoliv dnes obléká drahé róby a života si užívá v luxusu, který poskytuje pražská Lumbeho vila, kam se s manželem po jeho zvolení přestěhovali, minulost ji naučila skromnosti. Bývalý vztah, ze kterého vzešla dcera Eva, se po pár letech společného soužití rozpadl a kvůli nepříznivé finanční situaci skončila Pavlová i s dcerkou na pár týdnů na ubytovně: „S dcerou jsem chvíli žila na ubytovně, než jsme si našly bydlení. Měly jsme tam jeden stůl a dvě postele, ale člověk byl v teple,“ zavzpomínala v podcastu Dáma a švihák.

Nejen že se první dáma musela uskromnit a spokojit se jen se stísněným pokojem, nedostávalo se jí ani soukromí: „U nás byla veselá děvčata, která hrála v noci na kytaru a bavila se, takže se mi dítě moc nevyspalo. Všechno se ale dá zvládnout,“ dodala Pavlová optimisticky.

Osobní zkušenosti ji utvrdily, že je potřeba pomoci všem maminkám, které kvůli nepřízni osudu mají hluboko do kapsy a často svým dětem nemohou dopřát vše, co by chtěly. Ostatně sama Pavlová zažila finanční tíseň. Jak prozradila v rozhovoru pro pořád Showtime, bylo období, kdy musela počítat každou korunu: „V jednom období jsem chodila pro dítě kupovat jen pár koleček šunky“. I proto založila v listopadu loňského roku nadační fond, který se snaží pomoci všem potřebným, především pak maminkám a tatínkům samoživitelům.

Zdroj: Autorský text, redakce, Prima Ženy, Blesk, Extra; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!