Nevěsta a ženich měli na svatbě šílená pravidla: Přísný zasedací pořádek, zákaz dlouhého sezení a vyhození ochrankou za porušení pravidel!

woman holding beige-petaled flower bouquet

Svatební den je velký den pro nevěstu i ženicha a není nic neobvyklého, že je pro ně velmi stresující. Možná i proto novomanželé, jejichž pozvánka se dostala na sociální sítě, předem stanovili jasná pravidla pro hosty, která měla předejít případným potížím. Ve skutečnosti to vypadalo téměř jako pravidla pro pobyt ve vězení.

Budoucí novomanželé vytvořili seznam pravidel, které byly tak absurdní, že se dostaly na sociální sítě, kde pobouřily rovnou několik stovek lidí. Samotná pravidla by možná nebyla až tak příšerná, kdyby nebyla napsána tak přísně.

Celkem bylo vytvořeno 15 pravidel, po jejichž přečtení nejspíš většinu hostů opustilo natěšení na velkou oslavu lásky těchto dvou lidí. Zněly totiž arogantně a možná až urážlivě. První z nich znělo dost jasně: „Tohle je velký den nevěsty a ženicha, ne tvůj.“ Po přečtení dalších ale bylo zřejmé, že podobně budou znít i další pravidla. „Nepřekážejte fotografovi,“ znělo další přikázání. Číslo pět znělo obzvlášť zvláštně: „Pokud jste na svatbu nepřispěli žádné peníze, nechte si své připomínky pro sebe. Váš názor je bezvýznamný.“

Novomanželé měli připravena pravidla i pro ty, kterým se nebude líbit muzika. „Pokud se vám přehrávaná hudba nelíbí nebo ji nezvládáte, prostě jděte domů. Toto je oslava, ne pohřeb.“ Jeden z dalších řádků pak hostům doporučoval, aby při sdílení fotografií na sociálních sítích použili hashtag, který nezapomněli připsat.

If someone sent this to me I would simply just not go
byu/VieleAud inweddingshaming

Pravidla jasně přikazovala například i to, že hosté nesmějí celý večer sedět. Pokud tedy dorazila třeba i starší babička, nejspíš měla smůlu. A pokud by někdo z hostů nosil alkohol ven, byl by ze svatby vyveden ochrankou.

Lidé na sociálních sítích byli po přečtení těchto pravidel naprosto zděšení. „Myslím, že tento seznam pravidel by šel napsat určitě tak, aby nezněl tak příšerně,“ napsal jeden z komentujících. „Kdyby se tohle dostalo do rukou mně, tak bych na tu svatbu jednoduše nešel,“ napsal další. „Žádné z těchto pravidel a očekávání není nijak zvlášť nepřiměřené, jen je formulováno zatraceně agresivně,“ přidala se další komentující.

Tento seznam je bohužel reálný a zdá se, že novomanželé na své svatbě neměli pravé přátelé. A pokud se takto ke svým přátelům běžně chovají, nejspíš jim brzy žádní nezbydou. A to se raději nevyjadřujeme k tomu, že na svatbách většinou bývá přítomna hlavně rodina…

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu; Náhledová fotografie: Olivia Bauso/Unsplash

error: Content is protected !!