Nestihla nachystat večeři, tak se manžel rozzuřil a řekl, že je péče o děti snadná: Pak si to sám vyzkoušel a narazil na realitu

Žena se stará o dvě děti a do toho z domova řídí malý podnik, který rodině významně přispívá do rodinného rozpočtu. Soustředění na práci a péče o děti je ale často natolik náročná, že je ve večerních hodinách její úroveň energie na bodu mrazu.

Když jednoho dne žena nestihla nachystat večeři pro jejího manžela, vznikla z toho velká hádka. Manžel se totiž rozzuřil, protože mu to připadalo absurdní. Žena podle něj většinu dne nemá co na práci a vlastně je jen doma s dětmi. Manželovi nakonec musela žena jídlo sama objednat.

Muž neuznával ani to, že žena minimálně tři hodiny denně pracuje z domova a musí se i přes křik a neustálé dožadování pozornosti pětiletého syna na svou práci nějak soustředit. Sám má přitom možnost pracovat několik dnů v týdnu z domova, ale raději chodí do kanceláře, aby se mohl lépe soustředit. Tak proč mu dělá takový problém pochopit její situaci?

Muž navrhl, že jí ukáže, jak se to dělá

Hádka se nakonec dostala do bodu, kdy muž ženě sám navrhl, že další den bude pracovat z domova a bude u toho pečovat o děti, aby manželce ukázal, že na tom nic těžkého není. Jeho představa téměř volného dne se ale proměnila v noční můru.

Muž musel neustále přesouvat své online schůzky kvůli dětem, které měly hlad a nebo udělaly nepořádek, který se musel ihned uklidit. Nejhorší byla situace, když dítě začalo brečet v době, kdy už jeden jeho online hovor probíhal. Jeho žena stála v pozadí a tiše sledovala, jak manžel celou situaci naprosto nezvládá. On si ale o pomoc neřekl, takže jej v tom nechala tak, jak v tom vždy nechá on ji.  „V tu chvíli už jsem se cítila tak trochu provinile, protože pro něj bylo určitě těžší se zároveň starat o práci, ale jediné, co jsem chtěla, byla omluva,“ vysvětlila manželka.

Foto: Ketut Subiyanto/Pexels

Svou chybu neuznal a začal útočit

Jakmile jeho hovor skončil, začalo peklo. „Když schůzka skončila, byl na mě opravdu naštvaný. Říkal, že vidím, co se děje, a já jsem se jen dívala, jak se trápí, aniž bych mu pomohla,“ popisovala situaci. Místo toho, aby uznal, že je péče o děti v kombinaci s prací náročná, raději začal manželce nadávat, svou chybu ale neuznal. Když mu řekla, že ji mohl slušně požádat o pomoc, manžel ji označil za „malichernou a pyšnou“.

Žena se o celou situaci podělila s lidmi na sociálních sítích a zeptala se, jaký na to mají názor. Těm se vůbec nelíbilo chování manžela, který si den své manželky vyzkoušel a přesto, že zjistil, že je velmi náročný, neuznal to. Místo toho na ni útočil. „Musíš si stát za svým. Faktem je, že si o to řekl, takže dostal, co chtěl. Dala jsi mu den s dětmi a s prací a on to nedokázal. Nejhorší druh lidí jsou ti, kteří nedokážou přiznat, že se mýlí,“ napsala ženě jedna z uživatelek. „Je pro něj jednodušší soustředit se v kanceláři místo toho, aby několik dní v týdnu pracoval z domova, a přesto si myslel, že by mohl dělat vaši práci a zároveň pracovat z domova? A já upřímně doufám, že si uvědomuje, čím si každý den procházíte, a že by možná měl udělat nějaké změny,“ vzkázal další z uživatelů.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Scoop Up Worthy; Náhledová fotografie: Jep Gambardella/Pexels

error: Content is protected !!