Problémy s chůzí přetrvávají: Jiří Krampol se učí znovu chodit

Jiří Krampol

I přes veškerou péči lékařů v Nemocnici Na Františku zůstává herec a humorista Jiří Krampol (85) stále hospitalizován. Trápí ho bolesti dolních končetin a s nimi spojená nestabilita. Již během Štědrého dne musel být známý bavič převezen do nemocnice, kde byl během vánočních svátků upoután na lůžko. Dnes se snaží opět postavit na nohy.

Návrat do běžného života vyžaduje mnohem více času a trpělivosti, než se původně zdálo. Potíže moderátorovi činí převážně jedna noha, která jej neposlouchá, jak by měla, a při chůzi tak vyvolává nestabilitu, jež přímo ovlivňuje i druhou z končetin. Dokud se herec, kterého pamětníci mohli zaznamenat ve filmu Zabil jsem Einsteina, pánové…, řádně nerozhýbe, musí zůstat v péči lékařů a zdravotních sestřiček.

Pokud by tak neučinil, hrozil by mu pád, který by mohl mít až fatální následky. Nerovnováha je natolik vysoká, že by mu v chůzi nepomohly ani trekingové hůlky, se kterými se Jiří Krampol dříve rád procházel přírodou i městem. Jak herec sám redakci Extra potvrdil, hospitalizován bude tak dlouho, dokud jeho chůze opět nenabude jistoty: „Můj dlouholetý anděl strážný, profesor Špaček, mi proto řekl, že mě nepropustí, dokud mi ty nohy nedají dohromady“.

Boj slavný moderátor nesvádí pouze s chůzí, ale také s bulvárními novináři. Před Vánoci do médií pronikla zpráva, že má rakovinu plic, kterou měly vyvolat jeho dlouholeté potíže s průduškami. Informace je naštěstí nepravdivá, stejně jako pomluvy týkající se používání seniorského chodítka, které měl herec již delší dobu využívat k chůzi.

Jiří Krampol se proti lživým dohadům ostře ohradil: „Žádné (chodítko; pozn. red.) opravdu nemám. To je neskutečný, co si vymyslí. Podle nich mám i rakovinu plic. Já po svém propuštění, až dám tu nohu dohromady, už asi fakt někoho kopnu do p**ele. Nejsem ani zničený, jak psali, mám prostě svůj věk a k tomu adekvátně zničené nohy“.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, TN; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!