Starší nechávají nepořádek, mladí po sobě uklízí: Servírka ukázala, v jakém stavu opouští stůl v restauraci lidé odlišných generací 

Najdou se starší lidé, kteří o těch mladších s oblibou říkají, že jsou nevychovaní, líní a neváží si nikoho a ničeho. Servírka v jedné restauraci však rozvířila debatu, když veřejně ukázala, jak svůj stůl v restauraci opouští lidé z generace Baby Boomers a v jakém stavu je nechávají lidé z generace Z.

Baby boomers jsou lidé narození v letech 1945-1965, ti z generace Z jsou pak narozeni od roku 2000 do 2010. Je zřejmé, že generace Z jsou velmi mladí lidé a mohlo by se zdát, že patří právě do té škatulky lidí, které ‚boomeři‘ nejvíce odsuzují. O tom ví své i servírka z nejmenované restaurace, která šla sklízet nádobí ze dvou stolů. Tyto stoly se nacházely téměř vedle sebe, takže servírka hned zaznamenala velký rozdíl v tom, v jakém stavu zákazníci své stoly opustili. A rozhodla se o to podělit se světem ve videu, které později umístila na sociální sítě.

Na jednom ze stolů se nacházelo nádobí všelijak rozmístěné, na stole ležely i špinavé ubrousky a ledabyle položené příbory. Zákazníci se s úklidem stolu nijak nezabývali, všechno nechali na obsluze, která přece existuje proto, aby po zákaznících vše uklidila. Tento stůl patřil pěti zákazníkům generace Baby boomers.

Druhý stůl vypadal o poznání lépe. Všechny talíře byly poskládané na sobě a umístěné na kraji stolu, na jednom místě byly položené i špinavé ubrousky, srovnané byly dokonce i sklenice a omáčky. Tento stůl patřil šesti zákazníkům generace Z.

@katebrande

“They get paid to do that” VS “we know restaurant life is hard, here, let us help you out”

♬ original sound – Kate

Netrvalo dlouho a pod příspěvkem se rozjela vášnivá diskuze obou generací. Generace ‚boomerů‘ psala, že je obsluha za tuto práci placená, takže nevidí důvod, proč by si měli po sobě talíře uklízet. Přidali se dokonce i někteří číšníci, kteří uváděli, že jim uklízení nádobí potíže nedělá, navíc je to neuklizené lepší, protože většina lidí prý neumí talíře skládat správně.

Další lidé psali, že je slušné po sobě uklidit alespoň ubrousky, rozhodně totiž není vhodné je nechat povalovat se po stole. Podle některých příslušníků generace Z je toto video příkladem toho, že by si měli někteří ‚boomeři‘ nejdříve zamést před svým prahem a až potom kritizovat druhé. „A boomeři si myslí, že se lidé z generace Z neumí chovat,“ napsal jeden z komentujících. „Nezáleží na tom, že za to dostanou zaplaceno. Pomáhá to personálu, zejména pokud je pekelně rušno. Nedostávají tolik peněz, kolik si myslíte,“ napsal další.

Debata pod příspěvkem byla nakonec tak bouřlivá, že musela servírka příspěvek smazat, protože si to přála sama restaurace, ve které pracovala. Později příspěvek sdílela znovu a uvedla, že v restauraci dala výpověď.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu; Náhledová fotografie: Burak The Weekender/Pexels

error: Content is protected !!