Dobrá zpráva pro Harryho: Vyhrál soudní boj s britskými médii obviněnými z odposlechu hovorů. Dostane milionové odškodnění

Princ Harry

Harry má po dnešku důvod k oslavě. Zatímco v poslední době plní bulvární plátky články o údajné krizi mezi ním a jeho ženou Meghan, dnes média otiskla zprávu zcela pravdivou. Dnes totiž v Anglii proběhl soud, jehož rozsudkem bylo prohlášení, že princ Harry a Meghan byli v letech 2006 až 2011 odposloucháváni britskými médii, píše web ABC News.

Těmi jsou myšleny časopisy Daily Mirror, Sunday Mirror a People, které spadají pod jedno vydavatelství Mirror Group Newspapers (MGN). Soudce rozhodl o tom, že jejich redaktoři sbírali materiál pro své články nekalými způsoby – rozsáhlým hackováním Harryho osobního telefonu. Vydavatelství tak musí Harrymu vyplatit v přepočtu přes 4 miliony korun.

„Dnešní rozsudek je ospravedlňující a potvrzující,“ uvedl Harry v prohlášení k rozsudku. „Bylo mi řečeno, že zabíjení draků vás spálí. Ale ve světle dnešního vítězství a důležitosti toho, co se dělá, co je potřeba pro svobodný a poctivý tisk, je to cena, kterou se vyplatí zaplatit. Mise pokračuje“.

Harry je totiž ve válce ještě s dalšími pěti britskými médii, které podle něj jen špiní královskou rodinu. Dá se říct, že to dělá pro celou svou rodinu, která se za něj v době největšího bulvárního bombardování odmítla za něj a Meghan postavit a něco s tím udělat. Soudní proces s MGN začal už v květnu, v červnu pak Harry vystoupil jako svědek, což nikdo z královské rodiny nikdy předtím neudělal, a dnes zvítězil – získal odškodnění a omluvu.

„Vítáme dnešní rozsudek, který dává podniku potřebnou jasnost, aby mohl pokračovat v událostech, které se odehrály před mnoha lety. V případech, kdy došlo k historickému pochybení, se bezvýhradně omlouváme, převzali jsme plnou odpovědnost a zaplatili odpovídající odškodnění,“ cituje časopis The Guardian omluvná slova vydavatelství.

Zdroje: Autorský text, redakce, ABC News, The Guardian; Náhledová fotografie: Defensie/Wikimedia Commons (CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication)

error: Content is protected !!