Jiří Krampol (85) skončil na ARO: Předávkoval se léky

Jiří Krampol

Herec Jiří Krampol skončil v nemocnici na ARO. Ukázalo se, že měl sáhnout po lécích na uklidnění, u nichž nedodržel doporučené dávkování a skončil jen po několika málo dnech opět v péči lékařů. Z nemocnice, kde strávil tři týdny, se dostal teprve nedávno, a už se tam nachází zase. Herec měl velké štěstí, že se mu i v tomto případě rychle ulevilo.

Teprve nedávno byl oblíbený herec, který mimo jiné propůjčil svůj hlas i legendárnímu Belmondovi, tři dlouhé týdny hospitalizován v Nemocnici Na Františku, kam ho dohnaly jeho celoživotní potíže s průduškami. Tenkrát se jednalo o nečekaný zápal plic, který by pro Jiřího Krampola mohl mít při zanedbání až smrtelné následky. I přes nevůli se do rukou lékařů svěřil a trpělivě podstupoval stanovenou léčbu.

Nakonec byl z nemocnice propuštěn a hned se pustil do realizace svých plánů. Ještě tentýž den, co byl z nemocnice propuštěn, hovořil se svým manažerem a blízkým přítelem, fotografem Milošem Schmiedbergerem, který měl v plánu se s Jiřím Krampolem co nejdříve sejít a u kávy s ním poklábosit. Herec s ním ale schůzku odmítl, neboť měl jiné plány: „Prý půjde za manželkou Hankou na hřbitov a potom si zajede na milovanou Okoř, kde měl dům. Už jsem se mu ale nedovolal. Co se potom odehrálo, nemám ponětí…,“ sdělil Schmiedberger redakci deníku Blesk.

Nyní je Krampol v nemocnici zase. Blízcí i fanoušci o něj měli strach, protože jeho stav měl být kritický. Nakonec se mu ale ulevilo a on tak mohl prozradit, co se mu vlastně stalo.

Jak Krampol později přiznal redakci Blesku, necítil se ve své kůži a chtěl se prospat, tak si vzal lék na uklidnění: „Vzal jsem si z rozrušení jeden Xanax a půl, abych se uklidnil, a potom nic nevím. Probudil jsem se až na ARO“. Dle zdrojů výše zmíněného deníku mělo být léků daleko více a vedle hercova bezvládného těla, které náhodou objevil Krampolův soused, jenž ho šel navštívit, se mělo nacházet hned několik prázdných platíček. Oblíbený bavič je momentálně ve stabilizovaném stavu a s pomocí lékařů se snaží znovu postavit na nohy.

Zdroj: Autorský text, redakce, Blesk, Extra, CNN Prima News; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!