Anička Slováčková (28) o rakovině: Ošklivý sen o otci ji dohnal k doktorce. Její matka je zlomená, tvrdí Felix

Smutná zpráva o návratu zákeřné rakoviny u zpěvačky Anny Slováčkové od čtvrtka koluje po internetu a snad všichni její fanoušci a příznivci jí přejí, aby nemoc úspěšně porazila. Už jednou se jí to podařilo, když jí poprvé nemoc byla diagnostikována v roce 2016. Tentokrát se jí nádor však usadil na plicích.

Anička o tom informovala na svém Instagramu poté, co pokřtila svou novou desku Osudová. Děsivou diagnózu se přitom dozvěděla už v létě, podle informací časopisu Blesk. Chtěla ale aby křest proběhl bez lítosti a podobných emocí, aby si to její fanoušci zkrátka užili s ní. Anička se o její nemoci rozmluvila v rozhovoru pro časopis Téma.

 „V květnu se mi zdál hodně živý sen, že má táta něco s plícemi. Hned druhý den jsem mu volala, aby si co nejdřív došel na vyšetření. Díky tomu vlastně našel jednu skvělou paní doktorku, ke které jsem pak šla i já, protože už mě nějakou dobu trápil kašel,“ cituje její slova časopis Blesk. Několik doktorů před ní zpěvačku stále posílali domů s tím, že se jedná jen o poruchu trávení. Kašel ji přitom trápil dva roky, ale to asi nikomu divné nepřipadalo.

Všechno ale mohlo být jinak, kdyby se jí takový sen zdál o ní samotné. V tom případě by to asi tolik neřešila. Svedla by to na strach z návratu rakoviny a také na ten nekonečný kašel. Strach o otce byl ale naštěstí silnější. „V červenci jsem byla na CT, na konci srpna jsem byla na bronchoskopii, která ty nálezy potvrdila,“ svěřila se Anička, jejíž rodina samozřejmě o recidivě nemoci věděla.

„Já už to vím delší dobu,“ potvrdil její zdrcený otec Felix Slováček pro web Život v Česku. Dodal, že její matka Dáda Patrasová je z toho také zlomená. Oba dva se účastnili Aniččina křtu desky v pražské Lucerně a ani oni na sobě nedali nic znát. Nadšeně tleskali a byli jí oporou v její velký den.

Zdroje: Autorský text, redakce, Blesk, Život v Česku; Náhledová fotografie: Show Jana Krause, FTV Prima/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!