Michael Kocáb prožil románek s Dagmar Patrasovou: „Byl jsem do ní těžce zabouchnutý,“ zavzpomínal

Michael Kocáb

Nedávno byl hostem oblíbeného zábavného pořadu 7 pádů Honzy Dědka i hudební skladatel a politik, Michael Kocáb (69). Rozpovídal se nejen o blízkém vztahu s Václavem Havlem, ale rovněž o románku s hvězdou dětských pořadů, Dagmar Patrasovou (67), která jeho jméno v minulosti skloňovala během manželské krize s Felixem Slováčkem (80). Co člen rockové kapely Pražský výběr o Dádě v rozhovoru prozradil?

V době, kdy média horlivě rozebírala Slováčkův úlet s o dekády mladší výtvarnicí Lucií Gelemovou, snažila se Patrasová v myšlenkách utíkat k příjemnějším okamžikům, které za svůj život prožila. I proto v autobiografii Fenomén Dáda, která o ní byla před lety napsána, vzpomínala na dobu, kdy randila právě s Kocábem, jehož povahu si dodnes nemůže vynachválit: „Má stejné charakterové vlastnosti jako Vinnetou, má dětská platonická láska. Je to čestný, čistý, průzračný a charismatický člověk pevných zásad,“ rozplývala se autorka dětských písniček.

Vztah tvořili v době, kdy oba byli studenti konzervatoře a dodnes je pojí vřelé city i vzájemná náklonnost. V knize se Patrasová se čtenáři podělila i o jeden z momentů, který s Kocábem a jeho rodinou v minulosti prožila: „Zažila jsem tehdy krásné večery u Kocábů v Újezdě nad Lesy, kdy jsme seděli Michaelovými rodiči, sestrou a babičkou. Na to vzpomínám velice často,“ prozradila. Že jejich přátelství i přes krach vztahu vydrželo, dokládá fakt, že Kocáb pro Patrasovou napsal na začátku její kariéry řadu písniček a jejich chalupy v Českém ráji spolu sousedí.

Na mládí a prožitou lásku s Patrasovou zavzpomínal v rozhovoru i Kocáb: „Dáda má odhad. Vždycky měla odhad. To je moc dobrá osoba. To byla moje spolužačka. Já do ní byl těžce zabouchnutý. To byla hezká holka. Je. Chodili jsme spolu a pak přišel nějaký frajer se saxofonem a bylo po srandě.“ zmínil trpce jméno Felixe Slováčka, kterého si Patrasová v roce 1983 vzala za muže.

Není tajemstvím, že Kocáb s Patrasovou se k sobě měli dle spekulací v roce 1999 nakrátko vrátit, čemuž měl okamžitou přítrž učinit právě Slováček, který si s hudebním skladatel měl vše vyřídit „jako chlap s chlapem“. Ani jeden z dvojice obnovení vztahu tehdy nepotvrdil, ale jak je patrné, lásku i úctu si k sobě zachovali dodnes a stále o sobě hovoří láskyplně.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Prima Ženy, Aha, Blesk, 7 pádů Honzy Dědka; Náhledová fotografie: Ben Skála, Benfoto/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!