Nejkrásnější místa Evropy, která nejsou příliš známá

Laguna Salada de Torrevieja

Lidé často touží poznat místa na druhé straně světa s přesvědčením, že právě tam se nachází ty nejkrásnější. Ve skutečnosti to nemusí být pravda, protože i v Evropě máme spoustu kouzelných míst, která nejsou příliš známá, takže se tam nebudete muset tlačit s ostatními turisty.

Nejkrásnější místa Evropy, která nejsou příliš známá

Rádi byste vyrazili na dovolenou někam, kde nebude mnoho turistů a potkáte spíš jen místní? Podívejte se na následující místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

1) Pietrapertosa, Itálie

Pietrapertosa je vesnice vrostlá do svahu, která patří k nejkrásnějším středověkým vesnicím Evropy. Můžete se zde svézt lanovkou a kochat se horou, na které se nachází staré domečky. Procházka nahoru je náročnější, takže se vyplatí vzít si pevnou obuv.

nejkrásnější místa evropy
Pietrapertosa | Foto: Luca/Unsplash

2) Cassis, Francie

Francie je krásná snad celá, nachází se zde ale spousta míst, která jsou pro turisty téměř neznámá. Městečko Cassis se nachází necelou půlhodinu od Marseille a je proslulé svými mořskými plody a vínem, za kterými se s radostí vydává nejeden gurmán. Jedná se o přístavní město, takže se můžete také kochat loďkami a užívat si mořský vánek.

3) Monsanto, Portugalsko

Monsanto je známé pro své obrovské balvany. Ty se totiž nachází po celé vesnici a přímo mezi nimi jsou domy, ve kterých lidé běžně žijí. Kromě toho, že je vesnice naprosto kouzelná, je zde také parádní výhled, a to až ke hranicím se Španělskem!

4) Laguna Salada de Torrevieja, Španělsko

Laguna Salada de Torrevieja je solné jezero ve Španělsku, které je nesmírně zajímavé pro svou růžovou barvu. Navštívit jej je obrovský zážitek a nepochybně si uděláte spoustu fotografií, kterými se pak můžete doma pochlubit.

5) Nisiros, Řecko

Nisiros je ostrov, na kterém zažijete pravé Řecko. Nachází se zde taverny, krásné písečné i oblázkové pláže a ochutnáte vynikající řeckou kuchyni. Snad největší výhoda spočívá v tom, že se nikde nebudete tlačit s turisty a přesto si užijete pohled na několik nádherných divů přírody – třeba na syrné hydrotermální krátery.

Zdroj: Redakce, autorský text, Word Wild Schooling; Náhledová fotografie: Openverse

error: Content is protected !!