Janu Bendigovi hrozí tučná pokuta: Loňský útok na Českém slavíkovi měl být domluvený

Jan Bendig

Ačkoliv oblíbený zpěvák Jan Bendig (30), který se proslavil účastí v první řadě Česko Slovenské SuperStar, našel po rasisticky laděném útoku zastání nejen u svých fanoušků, ale také u řady známých osobností, nyní se zdá, že u zrodu celé akce stál právě on sám. O předem naplánovaném útoku měl rovněž vědět i zpěvákův dlouholetý partner a zároveň manažer, Lukáš Rejmon.

Každoročně hojně sledovaný galavečer udílení cen Český slavík vstoupil v minulém roce do dějin nikoliv překvapivým vítězstvím některého z nominovaných, ale dramatickou situací, která se odehrála těsně před jeho samotným zahájením. Stejně jako ostatní pozvané celebrity se i Jan Bendig spolu se svým partnerem prošel po červeném koberci, v jehož půli se zastavil, z tváře si sňal hojně zdobenou škrabošku a byl připraven začít pózovat přítomným fotografům.

Jakmile ho však začaly oslňovat blesky fotoaparátů, přistoupil ke zpěvákovi neznámý muž s igelitkou, jejíž moučný obsah vysypal na překvapeně vypadajícího Bendiga. Ten se o pár hodin později nechal slyšet, že je silně otřesen a v příspěvku nezapomněl zmínit ani svou domněnku, že se bezpochyby jednalo o rasově laděný čin. Jeho sociální sítě se téměř okamžitě začaly plnit soucitnými a podporujícími komentáři, které zpěváka ujišťovali, že jej mají rádi i přesto, že patří k romské národnosti. Láskyplný příspěvek přidala i několikanásobná zlatá Slavice Lucie Bílá: „Objímám tě Jeníčku…nenech si pokazit radost, ničím a nikým,“.

Nyní se ale zdá, že je vše úplně jinak a Bendig nemá být obětí, ale naopak tvůrcem celého incidentu. Záležitost byla totiž pár dní po útoku předána k prošetření na kriminální policii, která nyní přišla s verdiktem, že se jednalo o zinscenovanou akci. Jak zaznělo v reportáži na televizní stanici CNN Prima News, zpěvákovi i neznámému „útočníkovi“ hrozí za přestupek vcelku tučná pokuta: „Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili, a z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen, oba jsou ale podezřelí z přestupku křivého podání vysvětlení a bude to předáno příslušnému správnímu orgánu k prošetření, kdy jim hrozí pokuta až 50 tis. korun“.

Po odvysílané reportáži se ani Bendig ani jeho manažer Rejmon k situaci nechtěli příliš vyjadřovat. Zpěvákův partner během telefonického rozhovoru v pořadu Showtime pouze tvrdil, že o vydaném verdiktu nic neví a snažil se znít překvapeně: „To já se omlouvám, já nemám žádné informace a teď mi říkáte novinku, tak se omlouvám“. Pokud se skutečně prokáže, že si Bendig celou akci předem naplánoval, pak nejspíš hluboce klesne v očích mnoha svých příznivců i kolegů.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Blesk, CNN Prima News; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto

error: Content is protected !!