6 osvědčených způsobů, jak docílit hustších a zdravějších vlasů

I jemné a řídké vlasy mají své výhody – po umytí jsou po chvíli zcela suché, snadno se upravují do jednoduchých účesů a nevyžadují příliš nákladnou péči ani řadu speciálních produktů. Pokud ale toužíte po vyšším objemu či výrazných kadeřích, narazíte na problém. Jemnější vlasy mají tendenci působit zplihle a poněkud unaveně. Dobrou zprávou je, že dosáhnout vyšší hustoty vlasů není nemožné. Se správnou technikou, vhodně zvolenými produkty a mírnou změnou vašeho životního stylu docílíte plnějších a celkově zdravějších vlasů. Pojďme si představit 6 jednoduchých tipů, pomocí kterých docílíte kýženého výsledku.

6 osvědčených způsobů, jak docílit hustších a zdravějších vlasů

Pokud chcete docílit hustších vlasů, měli byste dodržovat minimálně několik základních a léty prověřených způsobů. Podívejte se na 6 tipů, které vám pomohou docílit vytouženého výsledku.

1. Používejte šampony pro zahuštění vlasů

Na cestě za získáním hustších vlasů začněte v první řadě používat tzv. objemové šampony, pomocí kterých dojde ke ztluštění vlasových kutikul, čímž získáte vzdušnější vzhled vašich vlasů. Při výběru zhušťujícího šamponu se vyhněte produktům, jež obsahují sulfáty, neboť ty vlasům příliš neprospívají.

2. Sáhněte po přípravcích na zahušťování vlasů

Poté, co použijete zhušťující šampon, můžete své úsilí podpořit produkty pro zhuštění vlasů, mezi které patří např. vyživující krém do vlasů, vlasový sprej či různá zhušťující tonika. Zhušťující krém, který nanesete do vysušených, ale stále vlhkých vlasů, bude mít podobný efekt jako použití zhušťujícího šamponu, neboť jednotlivé prameny dokonale obalí a vyživí jejich strukturu. Objemový vlasový sprej aplikujte na suché vlasové kořínky, čímž dodáte vašim vlasům energii. S zhušťujícím tonikem pracujte opatrně – po každém mytí postačí několik málo kapek, které aplikujte do téměř suchých vlasů a prsty jednotlivé prameny promněte. Nezapomínejte také na tužidla.

3. Konzumujte vhodnou stravu

Abyste dosáhli trvalé změny a vlasy udrželi co nejvíce husté, vlasové přípravky vám stačit nebudou. Změny bude muset zaznamenat i váš běžný jídelníček, ve kterém by se měly objevit potraviny, jež podporují zdravý růst vlasů. Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem mastných kyselin, bílkovin a vitamínů A, B, C a E, čímž můžete snížit i riziko vypadávání vlasů.

4. Pečujte o pokožku hlavy

Pokud i přes používání vhodných vlasových přípravků a jezení zdravé stravy jsou vaše vlasy stále zplihlé, problém může tkvět v pokožce hlavy. Na pokožce se mohou usazovat látky, které jsou obsaženy v šamponech, kondicionérech a vyživujících olejích, a zatěžovat tak vlasové kořínky. Pomoci by mohla pravidelná jemná masáž hlavy, čímž se nejen zvýší prokrvení, ale dojde i k podpoře růstu vlasů a zároveň k uvolnění ucpaných vlasových folikul, které tak zbavíte přebytečného mazu.

5. Vyvarujte se nadměrného používání fénů, kulem a žehliček na vlasy

Fénováním vlasovým kartáčem, používáním kulmy i častým projížděním vlasů žehličkou sice dosáhnete krátkodobého objemu, ale můžete si i nepěkně ublížit. Vysoké teploty, které zkrášlující nástroje při svém chodu vydávají, mohou mít za následek lámání vlasů či úplné spálení vlasů. Pokud se bez těchto nástrojů jednoduše nedokážete obejít, snažte se je vždy nastavit na co nejnižší teplotu. Použít můžete i sprej na ochranu před teplem, který na vlasy snadno nanesete před každým fénováním či žehlením.

6. Vyzkoušejte rozmarýnový olej

Existuje mnoho přírodních olejů, které mohou podpořit růst vlasových folikul. Olejem s nejlepšími ohlasy je ten rozmarýnový, neboť je snadno dostupný a díky své řídké struktuře neucpává póry, jako je tomu u olivového či ricinového oleje. Dále působí i protizánětlivě, a léčí tak podrážděnou pokožku hlavy. Přirozeně stimuluje růst vlasů, zesiluje jednotlivé pramínky od kořínků nahoru a zvyšuje prokrvení.

Zdroj: Autorský text, redakce, Lybrate, Verywell Health, Prevention, NIH, Medical News Today; Náhledová fotografie: Element5 Digital/Unsplash

error: Content is protected !!