„Jsem ráda, že toto období mám za sebou,“ řekla Dagmar Havlová o náročném období s Václavem

Dagmar Havlová

Herečka Dagmar Havlová (70) nemohla chybět na premiéře filmu Tady Havel, slyšíte mě?, který bude brzy v kinech. Bývalá první dáma na svého milovaného manžela vzpomíná každý den, některé chvíle s ním pro ni však byly velmi náročné.

Václav Havel nežil zrovna zdravým životním stylem, hodně pracoval a často si rád dopřával alkohol. I to se mu možná nakonec stalo osudným. „Václav v Americe dostal malou mozkovou mrtvici. Bylo to strašně náročný, už jsme počítali, že to dopadne fatálně,“ řekla Dagmar v pořadu Showtime. Zaplať Bůh se z toho dostal, ale hned pokračoval v rychlosti života a v tom pití piva. Nesouhlasila jsem s tím, protože jsem chtěla, aby tu zůstal co nejdéle. Hodně mi chybí a jak se ukazuje, nejenom mě,“ dodala herečka, která o manžela nakonec skutečně přišla.

Když na tom byl Václav Havel nejhůř, Dagmar velice trpěla. Na snímcích ve filmu byla téměř k nepoznání. Jak sama uvedla, téměř nespala a byla nesmírně vystresovaná. Možná i proto je ráda, že film je dnes už pouhým odhlédnutím do minulosti.

„Ano, udělali z toho krásný film, ale já jsem tak ráda, že toto období, které jsem prožila po nemocnicích, ve strašným strachu a nespavosti, mám za sebou. Je to smutné, ale je to tak,“ dodala Havlová, která dodnes vede nadaci, kterou spolu se svým manželem v roce 1997 založila.

Dagmar na premiéru dokumentu nevyrazila sama, ale s neznámým doprovodem, jak uvádí Expres. S tajemným mužem se setkala ještě před začátkem projekce a dostala od něj krásnou kytici. Pravděpodobně se jedná o někoho z týmu produkce filmu, jistě to však zatím nikdo neví.

Zdroj: Autorský text, redakce, Showtime, Expres; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!