Náročný začátek nového roku: Nad Jiřím Krampolem visí otazník ohledně stěhování do LDN

Jiří Krampol

I přesto, že je o něj v Nemocnici Na Františku královsky postaráno, zůstává jeden z nejoblíbenějších bavičů české scény odkázán na pomoc druhých. V nemocnici pobývá od Štědrého dne, kdy mu záchrannou službu byl nucen zavolat jeho manažer a dlouholetý přítel v jedné osobě, Miloš Schmiedberger. Jiří Krampol (85) měl nelepšící se potíže s rovnováhou kvůli nestabilní dolní končetině, které vyústily až v hospitalizaci.

Samotným pobytem v nemocnici a náročnými rehabilitacemi ale hercovy starosti nekončí. Aktuálně hrozí, že pokud se jeho stav v řádu týdnů nezlepší, bude se muset Jiří Krampol natrvalo odstěhovat ze svého pražského bytu do LDN (léčebna dlouhodobě nemocných; pozn. red.). Přišel by tak nejen o další natáčení zábavných pořadů, ale také by se mu hůře navštěvovaly společenské akce.

K aktuální situaci se pro Extra bavič sám vyjádřil: „Nevím, co mi řeknou. Ale co řeknou, to řeknou. Je mi 85 let, za chvíli 86. Takže je klidně možné, že mi něco takového o nepřetržité péči poví. Musím počítat se vším. Každý druhý o polovinu mladší má zdravotní problémy. Já do sedmdesáti let vůbec netušil, že existuje nějaká lékárna. Ale holt věk se musí respektovat,“ dodal smířlivě.

Herec rovněž doufá, že se jeho stav zlepší pobytem v rehabilitačním centru, kam se za pár dní přesune. Čeká ho intenzivní cvičení, které by mělo nefunkční nohu rozhýbat. Jeho stav je natolik vážný, že už mu při chůzi nepomáhají ani trekingové hole, se kterými býval dříve viděn ve společnosti.

I přesto, že se Jiří Krampol musí nyní soustředit převážně na rehabilitace, nezapomíná ani pracovat. Opět spolupracuje s rozhlasem, pro který bude z lůžka natáčet tři audioknihy. Alespoň tak při práci s mikrofonem přijde na jiné myšlenky.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Blesk; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!