Letos se jim vyhýbejte: Kosmetické trendy, které už nefrčí

woman looking down

Trendy se v dnešní době mění tak často, že je občas složité je stíhat sledovat. Pokud však chcete jít s dobou, musíte zkrátka stíhat všechno. Usnadnili jsme vám to a sepsali jsme věci, které už letos nefrčí.

V posledních letech se vrací do kurzu přirozenost, která byla dlouho v pozadí. Nosilo se výrazné obočí, rty a kontury, ale i vůně. Teď je všechno naopak. Zaměřte se na zvýrazňování přirozené záře a růžovosti pleti.

Kosmetika s matným finišem

Jestli je letos něco zaručeně v kurzu, tak je to všechno co se leskne. S kosmetikou, která má matný finiš, tentokrát nezazáříte. Soustřeďte se na krémové rtěnky, tvářenky i rozjasňovače a další kosmetiku. Zkrátka se vyhýbejte matným rtěnkám a pudrovým produktům.

Přehnaný nános makeupu

Masky na obličeji, které vznikají kvůli nánosům makeupu, by měly být minulostí. Letos je in nechat pleť dýchat, nezatěžovat ji a nechat ji přirozeně zářit. Místo makeupu raději použijte vyhlazovací bázi a korektor, nebo zvolte tónovací hydratační krém.

Nadměrné používání pleťových produktů

Tento tip patří i k makeupu, ale hlavně k pleťovým produktům, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Nepoužívejte desítky lahviček se séry, u kterých máte sotva přehled o tom, jakou funkci plní. Místo toho používejte maximálně pět produktů, které budou mít větší účinek. Patřit by mezi ně měl hydratační krém, hydratační sérum a SPF.

Zdroj: Redakce; Náhledový obrázek: Tamara Bellis/Unsplash

error: Content is protected !!