Jednoduché triky s líčidly, díky kterým si vytvoříte přirozený lifting obličeje

makeup, líčení

Pro svěží a zpevněnou pleť se nemusíte nutně hned objednávat na estetický zákrok. Nejdříve se naučte správně líčit, díky čemuž může vaše pleť vypadat klidně o několik let mladší.

V líčení platí, že méně je více. V letošním roce to platí ještě mnohonásobně víc, protože nánosy makeupu ani umělé řasy už dávno nejsou trendy. Jak tedy docílit přirozeného liftingu obličeje pomocí líčidel?

Používejte lesklé oční stíny

Matné oční stíny vám na svěžesti bohužel nepřidají. Místo toho si najdete hezký odstín lesklých stínů, které vám rozzáří celé oční okolí. Soustřeďte se na světlejší odstíny a aplikujte stíny prstem.

Vyplňte si obočí

Obočí je rám obličeje a mnoho žen ho má úzké ještě z doby, kdy bylo moderní si jej vytrhávat. Možná svého vytrhávání litujete, protože už vám teď neroste tak husté, jako dřív. Co s úzkým obočím? Vyřešit to můžete vyplněním obočí pomocí stínů a tužky, kdy si obočí maličko přetáhnete, aby bylo širší. Jednodušší je však permanentní makeup obočí, díky čemuž si můžete nechat vytvořit zcela nový tvar.

Nevynechávejte lesk na rty

Lesk na rty je mnohem lepší volba než matná rtěnka – tedy hlavně v případě, pokud se snažíte, aby vaše pleť působila mladistvěji. Jak je to možné? S přibývajícím věkem naše pleť přirozeně ztrácí na lesku a proto byste jej měli na pleť nanášet sami.

Používejte bronzer správně a nezapomínejte na tvářenku

Bronzer je klíčový pro zvýraznění lícních kostí, mnoho žen jej však používá nesprávně. Ujistěte se, že to s ním nepřeháníte a že bronzer nanášíte směrem nahoru.

Tvářenka je také důležitá, pokud chcete, aby vaše pleť působila mladistvěji – zapomeňte však na pudrovou. Používejte krémovou tvářenku, která pleti dodá na šťavnatosti.

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: Nick Arnot/Unsplash

error: Content is protected !!