Protivrásková séra, jejichž účinky jsou podloženy vědou: Těmto produktům dejte šanci

woman putting makeup in front of mirror

Mnoho žen se snaží zpomalit běžné příznaky stárnutí jinak než injekcí botoxu nebo kyseliny hyaluronové. Co se týče kosmetiky působící na vrásky, tak mnoho žen v její účinky příliš nevěří, ale ve skutečnosti může být skutečně účinná a cenově dostupná.

V tomto článku se zaměříme na tři běžné kosmetické produkty, které na vrásky skutečně působí. V rámci možností můžete tyto produkty dokonce i kombinovat, ale doporučujeme se držet pravidla „nic se nemá přehánět“. Na vás pak už bude to, jestli těmto pomocníkům dáte šanci.

Retinol

Retinol je forma vitaminu A, který dokáže při pravidelném používání snižovat vrásky. V případě těchto produktů se skutečně nevyplatí na pravidelnou aplikaci zapomínat, protože účinky pak nemusí být dostatečné.

Účinky retinolu na vrásky byly prokázány a u žen v České republice je tento produkt čím dál oblíbenější. Retinol má také sourozence jménem retinal, který má silnější účinky.

V době aplikace retinolu se doporučuje aplikace SPF, jelikož pokožka může být citlivější na slunce.

Vitamin C

Vitamin C je další šikovný pomocník, který dokáže vyhlazovat jemné vrásky. Podporuje tvorbu kolagenu, který má na starost zvýšení pružnosti pleti. Vitamin C tedy dokáže vyhlazovat vrásky, ale s těmi hlubokými si sám pravděpodobně neporadí.

Vitamin C je také obzvláště účinný při snižování oxidačního poškození kůže, pokud se používá ve spojení s vitaminem E.

Peptidy

Peptidy mají poněkud zvláštní název, ale můžete je hravě sehnat v podobě tekutého séra. Jejich funkce spočívá ve spolupráci s kožními buňkami. Jejich účinky na pleť byly v minulosti už několikrát prokázány a dokážou udělat skutečně velký rozdíl.

Peptidy působící na pokožku mají za cíl snížit výskyt vrásek (a jejich hloubku), zvýšit pružnost pleti. Existuje více druhů peptidů, některé dokážou regulovat třeba i akné.

Pomůže kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová v podobě séra dnes už nechybí v kosmetické sbírce snad žádné ženě, která si na péči o pleť zakládá. Kyselina hyaluronová však sama o sobě s vráskami nic moc neudělá. Používejte ji spíše jako čistě hydratační sérum, které v pleti udrží vodu, díky čemuž pleť bude vypadat skutečně hydratovaně.

Zdroj: Autorský text; Studie: Retinol, Vitamin C, Peptidy, Kyselina hyaluronová; Náhledový obrázek: kevin laminto/Unsplash

error: Content is protected !!