Chytré triky, jak na koupališti nebo pláži ochránit své cennosti před krádeží

Každé léto čekáme na dobu, kdy se budeme moct konečně vydat na koupaliště nebo na pláž za odpočinkem. Každý rok ale řešíme ty samé trable: kam schovat své důležité věci, které jste si s sebou museli vzít?

1) Využijte kelímek od kávy

Prázdný kelímek od kávy nejspíš žádného zloděje nezaujme. Proto si můžete své nejcennější věci schovat do něj. Můžete si do něj uložit peníze, klíče a další drobné cennosti a můžete si být jisti, že by je případný kapsář přehlédl. Využít můžete třeba i starou lahvičku od opalovacího krému.

2) Vytvořte si tajný trezor v písku

Pokud vyrážíte na písčitou pláž v době, kdy tam ještě není mnoho návštěvníků, můžete si své věci zakopat do písku. Přineste si uzavíratelný sáček, do kterého si věci dáte, uzavřete jej a uložte do nenápadně vykopané díry, kterou zahrabete. Na ni pak položte ručník a místo si označte třeba tím, že na něj položíte knihu.

3) Pořiďte si ručník s kapsou na zip

Plážová osuška rozhodně není věcí, která by se kradla. Vyřešit to můžete ručníkem, který má na druhé straně kapsičku na zip, do které si můžete všechny své cennosti schovat. Pak už ji jen otočte kapsou směrem k zemi a vaše tajná úschovna je na světě.

4) Vodotěsné věci na cennosti

Existuje spousta věcí, které ochrání vaše věci i v případě, že si půjdete zaplavat. Mohou to být vodotěsné kapsy na plavkách, taška nebo přívěsek na krk, který udrží například platební kartu nebo telefon.

Drahé věci nechte raději doma

Vždy je lepší své cennosti raději nechat doma, než pak mít oči pro pláč. Místo čtečky knih si vezměte knihu nebo časopis v papírové podobě, drahé šperky také nechte doma. Pokud máte drahý telefon, zvažte, jestli si jej s sebou nutně musíte brát.

Zdroj: Autorský text, Fodors; Náhledová fotografie: Mikhail Nilov/Pexels

error: Content is protected !!