Tulipánové období se blíží: Jak zajistit, aby ve váze vydržely co nejdéle?

pink white and red tulips

Jaro jde ruku v ruce s barevnými tulipány, které člověku zlepší náladu jako mávnutím kouzelného proutku. Občas se ale stává, že květiny ve váze už druhý den nevypadají ani zdaleka tak čerstvé jako včera. To však lze jednoduše napravit, píše portál House Digest.

Tulipány ve váze mohou vydržet několik dní a přesto stále vypadat jako právě utržené na rozkvetlé louce. Je ale potřeba znát několik základních triků. Pojďme si je připomenout.

Čerstvá voda je základ

To, že květiny potřebují neustálý přísun vody je samozřejmost. Vodu byste však měli pravidelně měnit, a to ideálně každý den. Je vhodné nechat ji pár ve váze minut odstát a až poté do ní květiny vložit. Pokud máte v místnosti tepleji, pak se může voda vstřebat (a částečně vypařit) klidně i přes noc.

Zastřihujte stonky

Poté, co si přinesete květiny domů, byste měli zastřihnout stonky – a to asi o 3 centimetry. Díky tomu budou lépe vstřebávat vodu, kterou přijímají právě prostřednictvím stonků. Zastřihujte je alespoň o 1 cm pokaždé, když budete měnit vodu. To je klíčové k tomu, aby květiny vydržely co nejdéle. Tulipány ocení, pokud jim do vody při každé výměně přisypete trochu výživy.

Otáčejte vázou směrem ke slunci

Tulipány (i jiné květiny) potřebují slunce. Je tedy možné, že se k němu budou natahovat a to způsobí, že nebudou vypadat tak hezky. Snažte se tedy vázou pravidelně otáčet, aby se rostlina udržela ve vzpřímené poloze.

Zdroj: House Digest, House Beautiful; Náhledový obrázek: Timo C. Dinger/Unsplash

error: Content is protected !!