Ve skutečnosti se nejmenuje Felix: Jak přišel Slováček ke své přezdívce

Saxofonista Felix Slováček (80) je známý zejména tím, že se často objevuje ve společnosti mnohonásobně mladších žen a často se tak přehlíží jeho talent. Ačkoliv se proslavil právě pod jménem Felix, ve skutečnosti se jmenuje jinak.

Narodil se 23. května 1943 ve Zlíně. Studovat se vydal nejdříve do Kroměříže a poté do Brna na Janáčkovu akademii múzických umění. Právě tam přišel ke své přezdívce, která se jej bude držet už navždy.

Jeho pravé jméno je sice Antonín, dnes mu tak však už téměř nikdo neříká. Přezdívku dostal podle kresleného kocoura Felixe. Jeho spolužák si zkrátka usmyslel, že je Slováček tomuto kocourovi podobný, píše portál Statuss.

Slováček se hudbě věnoval už od malička, jeho rodiče si přáli, aby hrál na klavír nebo na housle. On si však nakonec vybral klarinet a saxofon. Slováček svou kariéru začínal v Orchestru Ladislava Štaidla, předtím však hrál ještě i v kapele Big Band, se kterou jezdil i do zahraničí.

Umělecké nadání po něm mají všechny tři děti, píše TN Nova. Dcera René z prvního manželství je herečka a dabérka. A co se týče dětí, které má Slováček s Dagmar Patrasovou, i ty jdou ve stopách rodičů. Syn Felix mladší je muzikant a herec, dcera Anička je herečka a zpěvačka.

Zdroj: TN Nova, Statuss; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!