Iva Janžurová (82) trpí na bolesti kolene: Na operaci prý nemá čas

iva janžurová

Herečka Iva Janžurová trpí na bolesti, které nemůže jen tak utišit. Místo léků by totiž potřebovala nový kolenní kloub. Operace je však v jejím vysokém věku riskantní a sama herečka říká, že na ni nemá čas.

Iva Janžurová nedávno oslavila 82. narozeniny, v práci však příliš nepolevuje. Už dlouhou dobu ji ale trápí bolest kolene, což jí všechnu práci náležitě komplikuje. Když v roce 2021 ztvárnila jednu z hlavních postav v pohádce Jak si nevzít princeznu, tak se musela hbitě pohybovat po hradě, jelikož členové štábu nijak zvlášť neřešili hereččin pokročilý věk.

„Na ty schody na hradech nezapomenu nikdy, výstupy byly hodně náročné,“ přiznala tehdy Expresu. „Já téměř nemám chrupavku, nějak se rozpustila a nemám čas si nechat udělat umělý kloub. Takže cesty ze schodů byly náročné a naštěstí nám pomáhali asistenti,“ vysvětlila.

Herečka má bolesti i v současné době, operaci však stále neřeší. Zdraví jako prioritu tedy evidentně stále nemá. Podle zdroje deníku Sedmička musela jít Janžurová nedávno na vytahování vody z kolene a neminulo ji ani shánění antibiotik, kterých je aktuálně nedostatek.

Zdroj: Expres, Sedmička, Aha!; Náhledový obrázek: Blanka Borová (Karolína Černá)/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!