Už dlouho nechtěla žít: Tina Turner byla čekatelkou na eutanazii

tina turner

Zpěvačka Tina Turner (†83) se nijak netajila tím, že už dlouho před svou smrtí nechtěla žít. Smrt ji však nijak neděsila. Hrůzu ji nahánělo spíše to, co jí předcházelo.

Zemřela 24. května 2023 na selhání ledvin, ale už dlouho předtím nechtěla žít. Tina Turner byla na smrt připravena už v roce 2016. Už tehdy měla totiž obrovský problém s ledvinami, který se dal řešit dvěma způsoby. To pro zpěvačku ale nebyla cesta.

„V prosinci 2016 fungovaly moje ledviny už jen na 20 procent. Stála jsem před dvěma možnostmi: pravidelná dialýza, nebo transplantace. To ale nebyla moje představa o životě,“ napsala ve své knize. Tině byla v roce 2016 diagnostikována také rakovina střev, což vedlo k myšlenkám o ukončení života.

„Začala jsem přemýšlet o smrti. Kdyby mi odešly ledviny a nastal čas, abych zemřela, dokázala bych se s tím smířit. Bylo to v pořádku. Až přijde čas, tak je to opravdu čas,“ pokračovala. Sebevraždy se však bála, protože by se její snaha o ukončení života nemusela dopadnout úspěšně, což by mohlo mít katastrofální následky.

Zpěvačka žila ve Švýcarsku, kde je možné se přihlásit k asistované sebevraždě. Netrvalo tedy dlouho a stala se čekatelkou na eutanazii, píše portál Metro. To byla pro zpěvačku jednodušší a jistější forma ukončení života. Nakonec se jí však nedočkala.

V roce 2017 zpěvačce daroval svou ledvinu její manžel, čímž jí zachránil život a umožnil jí žít dalších šest let. Tina mu zpočátku tuto nabídku rozmlouvala, on byl však již pevně rozhodnutý.

Zdroj: Metro, Kniha Tina Turner: My Love Story; Náhledový obrázek: Philip Spittle/Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

error: Content is protected !!