Herec Pavel Kříž si v životě zažil velmi bolestné období: Zemřela mu žena i dítě, nakonec z něj média udělala záletníka

Český herec Pavel Kříž se zapsal do srdcí diváků díky roli studenta a později lékaře Štěpána Šafránka ze slavných komedií o básnících. Tato shoda však vystihuje i jeho životní příběh. Kříž původně skutečně pomýšlel na studium medicíny a po emigraci do zámoří v době komunistického režimu začal pracovat jako psychoterapeut.

Pavel Kříž se narodil 18. dubna 1961 v Brně. Původně se chtěl stát lékařem, ale když nebyl z politických důvodů přijat na střední školu, musel své plány změnit. Vystudoval fotografii a věnoval se herectví v několika dětských a amatérských souborech, například v amatérském divadle Pírko nebo v Dětském souboru Divadla Na Provázku. Svou negativní zkušenost s totalitním systémem popsal v diskusi s několika diváky. ,,Jako dítě jsem se komunistů bál, protože ubližovali lidem, zpočátku jsem to cítil podvědomě a později jsem to viděl.“

Pavel Kříž o svém soukromí nikdy veřejně nemluvil, a nebýt režiséra Dušana Kleina, který ho obsadil do jeho nejslavnější role Štefana Šafránka v Básnících, nikdo by se o jeho obrovském životním neštěstí nedozvěděl, uvádí CNN Prima News. Když s manželkou čekali první dítě, Klein v Česku připravoval další pokračování zmíněného filmu.

Po rozhovoru s těhotnou manželkou se herec rozhodl, že na natáčení poletí do Česka společně a cestu bude brát jako služební. Při mezipřistání v německém Frankfurtu se však Bonni udělalo nevolno a potratila. ,,Všichni jsme z té zprávy byli smutní. Tolik jsme se na miminko těšili,“ prozradil tehdy Klein, jehož slova cituje Šíp. Od té doby k sobě dvojice ještě více přilnula a až do její smrti na sobě byla citově závislá. Herec i přes rodinnou tragédii ve svém rodišti zůstal, jeho žena se po čase vrátila do Kanady, kde před lety zemřela.

Z oblíbeného herce a psychoterapeuta se tak stal vdovec. Média z něho však po dlouhou dobu dělala záletníka, který svou ženu měl pravidelně podvádět, jak uvádí portál HN. Jako diabetik se Pavel Kříž věnuje zdravotní osvětě pro diabetiky a podílel se také na přípravě magazínu Manažérem vlastního zdraví pro Českou televizi.

Zdroje: Šíp, HN, CNN Prima News; Náhledový obrázek: Pavel Kříž 2016/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!