Levné výlety po Česku: Procestujte letos republiku za pár korun

brown concrete bridge over river

Pro krásnou přírodu, nezapomenutelné dobrodružství a krásné počasí nemusíte v létě jezdit daleko. Spoustu výletů za pár korun můžete absolvovat v České republice.

V tomto článku se zaměříme na nejkrásnější místa v Česku, kam se můžete zajet podívat. Tak pojďte s námi levně naplánovat své příští dobrodružství!

Zoo Zlín

Tato zoo rozhodně patří mezi naše nejkrásnější, což dokazuje i její každoroční vysoká návštěvnost. Nachází se jen pár kilometrů od Zlína a v areálu najdete i krásný zámek.

Hrad Pernštejn

České hrady jsou jsou vskutku početné a byla by škoda alespoň několik z nich podrobněji neprozkoumat a neužít si jejich kouzelnou atmosféru. Hrad Pernštejn patří mezi nejnavštěvovanější moravské hrady, píše portál Kudy z nudy.

Kaolinový důl

Tento důl se nachází v Nevřeni na Plzeňsku. Nachází se desítky metrů pod zemí a má víc než kilometr dlouhé podzemní chodby. Můžete jej znát z pohádky Čertí brko.

Luhačovice

Luhačovice jsou moravské lázně, které se těší velké oblibě. Kromě příjemné procházky na kolonádě si zde můžete naplánovat také lázeňský pobyt. Ochutnat zde můžete minerální prameny včetně nejznámější Vincentky, která právě zde pramení.

Volnočasový EKOPark Liberec

Pokud chcete, aby se vaše děti pořádně vyběhaly a zároveň se také dozvěděli něco užitečného, pak můžete vyrazit do EKOParku v Liberci, který má rozlohu větší než 5000 m2, píše portál Výletník. Kromě dětí si však užijí zábavu a zasloužený odpočinek také dospělí.

Rozhledna Dobrá Voda

Rozhledna Dobrá Voda nacházející se v Horní Plané byla slavnostně otevřena teprve v roce 2021. Svým vzhledem připomíná skleněnou karafu. Na její vrchol nejdříve musíte vystoupat 169 schodů. Při pohledu dolů uvidíte dno rozhledny, což bude nejspíš zážitek pouze pro otrlejší povahy.

Zdroj: Kudy z nudy, Travelking, Výletník; Náhledový obrázek: Jan Melzer/Unsplash

error: Content is protected !!