Celosvětově oblíbená ovesná kaše: Víte, jaké má účinky na zdraví?

assorted fruits in bowls

Připadá nám, že v poslední době všichni pějí chválu na ovesné vločky. Dokáže zázraky pro vaše tělo, pomáhá vám žít déle a celkově chutná výborně, obzvlášť když si k nim přidáte hromadu ovoce.

Jsou skvělým zdrojem vlákniny

Ovesné vločky jsou jednou z nejzdravějších snídaní, které si můžete vybrat, a to zejména proto, že oves je skvělým zdrojem vlákniny. Jeden šálek vařeného staromódního ovsa nabízí 10 gramů vlákniny a je to hlavně rozpustná vláknina, což je typ vlákniny, který prokazatelně snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi. Staromódní ovesné vločky pomáhají udržovat dobrou funkci trávicího systému a vláknina je také skvělá pro udržení delšího pocitu sytosti, a proto může pomoci při regulaci hmotnosti a hubnutí.

white ceramic bowl with red and green food
Foto: Unsplash

Dokáže kontrolovat hladinu cukru v krvi

Každodenní konzumace ovesné kaše může také pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi, protože má vysoký obsah této vlákniny. Pomáhá zpomalit rychlost, s jakou se sacharidy ve vaší stravě dostávají do krevního oběhu, díky čemuž je hladina cukru v krvi během dne rovnoměrnější. Ovesné vločky jsou skutečně superpotravina, kterou rozhodně můžete jíst každý den!

Může pomoci zlepšit stav pokožky

Koloidní ovesné vločky jsou známé také tím, že pomáhají při znečištěné a suché pokožce. Dále pomáhají při takových kožních onemocněních, jako je ekzém.

Je skvělá pro zdraví vašeho srdce

Oves je ingredience, která je již delší dobu v centru pozornosti v oblasti zdraví srdce. Pravidelná konzumace této potraviny bohaté na vlákninu snižuje hladinu cholesterolu. Rozpustná vláknina v ovesných vločkách může pomáhat snižovat cholesterol.

Zdroj: Eat This, Náhledový obrázek: Unsplash

error: Content is protected !!