Myjete si vlasy celý život stejně? Zkuste to obráceně, ulevíte tak zatíženým vlasům

Slim woman in bikini washing head in spacious bathroom

Mytí vlasů je činnost, u které celý život téměř nepřemýšlíme, jelikož máme tento postup už dobře zautomatizovaný. Vlasy si však lze mýt i obráceným způsobem, než jsme zvyklí, a to jim může prospět, píše portál Marie Claire.

Ve světě se probouzí nový trend, kterým je obrácené (reverzní) mytí vlasů. Ve skutečnosti neexistuje přesně daný postup, jak bychom si je měli mýt, a proto byla otázka času, než tento postup někdo vyzkouší na vlastní kůži. Obrácené mytí vlasů spočívá v tom, že si je umyjete přesně tak, jak jste zvyklí – jenže úplně naopak.

To znamená, že si vlasy nezačnete mýt šamponem, ale kondicionérem. Ten by se měl nanášet od asi střední délky vlasů směrem dolů. Na kořínky se kondicionér nenanáší.

Poté, co si nanesete kondicionér, si už můžete nanést šampon tak, jak jste zvyklí. Ideální je však jemná masáž u kořínků hlavy. Šampon by se měl dostatečně napěnit, proto jej můžete nanést i dvakrát po sobě. Vlasy opláchněte a máte hotovo.

person holding bubbles
Foto: Matthew Tkocz/Unsplash

Proč obrácené mytí vlasů?

Kondicionér, případně i maska, může některým lidem vlasy na konci mytí zatěžovat, což způsobuje, že jsou mastné, zplihlé a zkrátka nejsou tak krásné a svěží, jak by mohly být. Použití šamponu až na konec mytí vlasů může dosáhnout toho, že si vlasy udrží všechny výhody, které kondicionér nabízí, ale vyhnou se těm nevýhodám – zkrátka šamponem pocity zatížení vlasů odstraníte.

Kdo by měl vyzkoušet obrácené mytí a kdo by se mu měl vyhnout

Obrácené mytí můžete obecně vyzkoušet v případě, pokud máte pocit, že jsou vaše vlasy neustále zplihlé, mastné a bez života. Tímto způsobem zjistíte, jestli právě kondicionér nemohl za tyto potíže.

Obrácené mytí je vhodné pro jemné a tenké vlasy, které častěji tíhnou k zatížení různými kosmetickými produkty, zejména právě kondicionéry. Naopak se tento styl mytí nehodí pro kudrnaté vlasy, které z kondicionéru potřebují načerpat co nejvíce vlhkosti.

Zdroj: Marie Claire, Autorský text; Náhledový obrázek: Armin Rimoldi/Pexels

error: Content is protected !!