Štěpán Kozub otevřeně promluvil o svém dětství: Spolužáci ho mlátili, topili ve vodě a nakonec i okrádali

Dětství slavného českého herce Štěpána Kozuba nebylo ani zdaleka tak růžové, jak si mnozí z nás mohou myslet. Jak nedávno otevřeně přiznal, prošel si drsnou šikanou od spolužáků. Dodnes nechápe, čím si zasloužil jejich nežádoucí pozornost. Mlátili ho, topili ve vodě nebo okrádali.

Děti na sebe někdy dokážou být opravdu zlé. Jejich chování se v určitých chvílích stupňuje až k šikaně. Vyberou si nejslabšího člena skupiny nebo někoho, kdo nezapadá do jejich měřítek, a začnou mu dělat nepříjemné věci. Podobnou zkušenost má i český herec a komik Štěpán Kozub, který to v dětství neměl vůbec jednoduché.

,,Zažil jsem v dětství šikanu. Asi proto, že jsem byl fyzicky dost specifický, protože jsem měl nadváhu, nehodil jsem se do těch sportovních zálib, nesportoval jsem, nehrál jsem s klukama fotbal,“ přiznal, proč neměl v dětství žádné kamarády.

Ačkoli navenek vypadal jako dobře naladěný a šťastný chlapec, uvnitř se trápil. Spolužáci ho začali šikanovat a on dodnes nechápe, čím si vysloužil tuto nechtěnou pozornost. Domnívá se však, že na vině byl jeho tehdejší vzhled. Jeho matka měla ráda, když nebyl v kondici, a právě to mělo vliv na jeho váhu.

,,Nějakou dobu byla také předmětem tvrdé šikany vůči mně jako dítěti. Nechápal jsem, proč mě starší spolužáci bezdůvodně bijí nebo si na mě počkají, ukradnou mi věci a nebo se rozhodli mě topit někde v potoce. To se mi stávalo pravidelně. Bylo mi deset let a nevěděl jsem, co s tím mám dělat. Nevíte, že můžete sportovat a že to může znamenat, že se to zlepší. Takže jsem takhle nepřemýšlel, spíš jsem viděl chybu v sobě,“ pokračoval ve své upřímné zpovědi.

Situace pro něj nebyla příjemná, a tak přemýšlel, jak by ji mohl zlepšit ve svůj prospěch. ,,Samozřejmě mě to stahovalo do takové zvláštní deprese, takže jsem se pak už nechtěl moc stýkat s dětmi a vytvářel jsem si tak trochu svůj vlastní svět. Takže jsem si jako dítě vymýšlel různé příběhy a vyprávěl je spolužákům. Říkal jsem si, že mě baví mít publikum,“ prozradil.

Později na základní škole začal dostávat špatné známky a ani sám nevěděl, co s ním bude. Až někdo z jeho okolí mu vnukl myšlenku jít na konzervatoř. V pubertě vážil kolem 120 kilogramů, což bylo na patnáctiletého kluka obrovské množství. To byl jeho problém. Kdyby byl i nadále obézní, zhatilo by mu to plány do budoucna. Rozhodl se tedy zhubnout a za rok shodil neuvěřitelných 35 kilo.

Zdroje: iDNES, Star24, Autorský text; Náhledový obrázek: Divadlo Mír – Veřejně dostupné foto

error: Content is protected !!