Princ Harry je zpět v Británii: Se svou rodinou se však nesetká

Princ Harry se do Velké Británie vrátil kvůli svému soudnímu sporu s vydavatelstvím Associated Newspapers. Podle něho před ním královská rodina tajila nezákonné odposlechy této společnosti, protože nechtěla, aby ji žaloval. K očekávanému usmíření s bratrem Williamem a setkání s králem Karlem III. však zřejmě nedojde.

Princ Harry to prohlásil v úterý během výpovědi na předběžném slyšení soudu, který projednává jeho spor s vydavatelstvím Associated Newspapers kvůli obvinění z nezákonného odposlouchávání. Společnost, která vydává bulvární deník Daily Mail, byla obviněna z nezákonného získávání informací od skupiny známých osobností.

Princ Harry ve své výpovědi dále uvedl, že královská rodina, kterou několikrát označil slovem instituce, mu po určitou dobu zatajovala informace o možnosti podniknout příslušné právní kroky kvůli nezákonným odposlechům. Teprve v roce 2018 zjistil, že tak může učinit.

V obvinění podaném v loňském roce princ tvrdil, že vydavatelství, které vlastní deníky Daily Mail a The Mail on Sunday, najímalo soukromé detektivy, aby instalovali odposlouchávací zařízení do domů nebo aut známých osobností za účelem nahrávání jejich telefonních rozhovorů. Associated Newspapers však tato obvinění odmítá a usiluje o to, aby soud celou žalobu zamítl hned na začátku kvůli údajnému promlčení.

O tom, zda případ postoupí k hlavnímu líčení, má rozhodnout několikadenní předběžné slyšení. Podle některých je jeho návštěva Velké Británie skvělá příležitost, jak se usmířit se svou rodinou. K tomu však dle dostupných informací nedojde. Princ William s manželkou Kate a dětmi, které mají zrovna jarní prázdniny, odjel z Kensingtonského paláce pryč. Král Karel III. je naopak se svou ženou na oficiální návštěvě Německa.

Zdroj: Telegraph, Marca, The Independent; Náhledový obrázek: Prince Harry at the 2017 Invictus Games opening ceremony/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!