Špatné návyky, které nám ve skutečnosti prospívají

špatné návyky prokrastinace káva

Přirozeně se snažíme být co nejlepší verzí sebe sama a to zahrnuje třeba to, že se snažíme nevyspávat dlouho, poctivě navštěvujeme posilovnu, dbáme na pravidelnost a v neposlední řadě si píšeme různé seznamy úkolů, abychom zbytečně neprokrastinovali. Některé studie však naznačují, že pro udržení zdraví a dobré nálady občas můžeme dělat i špatné návyky, které nás posunou blíže k cílům, píše portál Woman’s World.

Neodpustíte si kávu? Nevadí, podporuje bystrý mozek

Mnoho lidí se snaží omezit pití kávy, protože se s ní pojí spousta nevýhod. Ve skutečnosti však podporuje náš mozek. Stačí kávu nepít na lačno a nevyužívat ji jako náhražku snídaně. Studie však potvrzuje, že konzumace dvou až tří šálků kávy (nebo zeleného čaje) má pozitivní účinek na mozek, jelikož snižuje riziko výpadků paměti a také snižuje riziko demence až o 68 %. Jak je to možné? Káva i zelený čaj obsahují druhy antioxidantů, kterým vděčíme za mnoho pozitivních účinků na zdraví.

Prokrastinujete? Máte šanci vyhnout se nachlazení

Prokrastinace neboli odkládání povinností, zejména těch méně příjemných, není vždy na škodu. Vlastně není vůbec na škodu. Pokud věnujete denně zhruba 30 minut prokrastinaci, při které se věnujete odpočinku (například sledujete seriál, čtete si knihu nebo jen tak sedíte), pak můžete snížit riziko nachlazení. Pokud zrovna neprokrastinujeme, pak si často zapomínáme přes den odpočinek naplánovat. A pokud nemáme dostatek odpočinku, pak klesá i naše imunita. Pokud se přece jen nakazíte nějakým virem, je velká šance, že se zotavíte rychleji. Jak je to možné? Pokud skutečně odpočíváte, a během prokrastinace většinou odpočíváme skutečně pořádně (i když často nevědomky), tak se v těle snižuje až o 80 % tvorba stresového hormonu, který oslabuje imunitu.

špatné návyky káva prokrastinace
Foto: stayhereforu/Pexels

Vynecháváte dny v posilovně? Pomůže vám to rychleji zhubnout

Občas se stane, že se z naplánovaných šesti dnů strávených v posilovně nějakým způsobem stanou pouhé tři dny, kdy jste skutečně do posilovny šli. Ale to vůbec nevadí. Nevěříte? Bohatě stačí, když místo fitka občas oběháte úřady, zajdete na nákupy nebo vyběhnete schody místo jízdy výtahem. Namísto několika hodin týdně strávených v posilovně totiž stačí trocha pohybu navíc během dne. To vám pomůže zabránit tomu, abyste přibírali kila navíc.

Zdroj: Woman’s World, Studie: Plos Medicine, PNAS, NIH, AHA Journals; Náhledový obrázek: JESHOOTS.com/Pexels

error: Content is protected !!