Anička Slováčková o své léčbě: Nejradši bych vymlátila všechny zrcadla. Často je mi blbě i z vody

Anička Slováčková

Anička Slováčková (28) se statečně pere s rakovinou. Často ale sdílí realitu všedních dní a okamžiky, které nejsou příliš pozitivní. Zpěvačka naznačila, že jí rozhodně nejde být neustále pozitivní — a to je v pořádku.

Anička Slováčková je veřejností obdivována pro své nadšení do života i přes to, že se zákeřnou nemocí bojuje již podruhé. Každý den ale rozhodně není posvícení, což se rozhodla sdělit svým sledujícím.

„Chtěla jsem napsat post o nějakém vnímání sebe samotného po vzhledové stránce, když si člověk prochází léčbou. Pak jsem to smazala, protože i mně to najednou přišlo absurdní, řešit v takové době nějaká kila navíc, ztrátu vlasů, nebo rychleji rostoucí chlupy všude,“ zněl začátek jejího vzkazu fanouškům.

Anička ale ví, že takové věci řeší lidé každý den. Zejména ti nemocní. „Nejsem určitě jediná, kdo má něco takového v hlavě. Ano, všichni víme, že řešit vzhled v momentě, kdy člověk bojuje o život a je mu každý den jinak blbě a Bůh ví co všechno, je dalo by se říct tak trochu out. Bavíme se tu ale o kvalitě života, kterou velká změna vzhledu za tak krátkou dobu fakt hodně ovlivní,“ vysvětluje zpěvačka, která stále veřejně vystupuje i poté, co si musela nechat vlasy ostříhat.

Anička se v současné době ve své kůži příliš dobře necítí. „Nejradši bych vymlátila všechna zrcadla. Nikam nechodila. Prostě zalezla do hlubokého lesa, aby mě nikdo neviděl, ani já sama,“ překvapila zpěvačka, které nepomáhají ani zprávy od fanoušků, kteří ji ujišťují, že je krásná. Naopak už ji tyto zprávy začínají spíše obtěžovat, ačkoliv to rozhodně nemyslí špatně.

„Nemám místo hlavy nosorožčí rohy. Může být ještě daleko hůř. Ale pro člověka, který je za svůj vzhled od dětství hodnocený veřejně, je procházet něčím podobným prostě fakt náročné. Někdo se rozhodne třeba chodit i v nemoci běhat a cvičit. Já se o to pokusím a do pár minut ležím na zádech. Držet diety v léčbě (i bez léčby) je za mě nesmysl. Snažit se o nějaký plnohodnotný jídelníček a dodržování rozestupů mezi jídlem, když se mění chutě, je asi nejlepší cesta, ale kurde těžká,“ přiznala Slováčková s tím, že je jí po chemoterapiích často blbě i z vody a stejně tak se jí často mění chutě. Podle Aničky je ale nejlepší snažit se o dodržování plnohodnotného jídelníčku a rozestupy mezi jídly.

Zdroj: Autorský text, Ansu; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!