Neviditelnou superjachtu byste na moři snadno přehlédli: Splývá s okolím

Ve světě vzniká čím dál víc zajímavých věcí, které stojí za zmínku. Jednou z nich je koncept „neviditelné“ superjachty, kterou byste na moři snadno přehlédli. Je totiž pokryta skleněnými křídly, které odráží jak moře, tak i nebe a mraky, píše portál Hiconsuption.

Snadno přehlédnutelná superjachta není výjimečná pouze svým vzhledem. Je navržena pomocí robotického 3D tisku a je mnohem šetrnější pro životní prostředí než podobná plavidla. Ta často vypouštějí odhadem více než 7 000 tun oxidu uhličitého ročně.

Tato superjachta, jenž byla pojmenovaná jako Pegasus 88m, by údajně nevypouštěla žádné emise. Její návrh prozradil, že by byla pokryta solárními panely a měla by plně elektrický pohonný systém, jenž by mohl být napájen prostřednictvím elektrolyzérů, které získávají elementární vodík z mořské vody a následně jej ukládají do tlakové nádrže vodíkových palivových článků, které přeměňují vodík na elektřinu.

Foto: Jozeph Forakis

Této superjachtě samozřejmě nechybí plno luxusu, který se skrývá hlavně v interiéru. Nechybí tam ani strom, který je propleten přes několik pater tohoto plavidla. Kolem něj je točité schodiště a hydroponická zahrada.

„Inspirovalo mě vytvořit jachtu, která by byla co nejblíže moři a přírodě, tvořenou mraky plujícími nad čárou ponoru,“ prozradil Forakis webu Yacht Harbour.

Jedná se o koncept, který vytvořil designér Jozeph Forakis. Ačkoliv by bylo úžasné, aby podobná loď existovala, tak není jisté, zda by byla její „neviditelnost“ bezpečná pro ostatní plavidla na moři.

Zdroj: Hiconsuption, Yacht Harbour, CN Traveller; Náhledový obrázek: Jozeph Forakis

error: Content is protected !!