Vladimír Kratina má dodnes děsivé vzpomínky: Ve vězení zažil fyzické i psychické týrání

Dnes působí jako spořádaný manžel, milující dědeček a především úspěšný herec. Avšak i jeho v minulosti postihlo nepříjemné období, které zapříčinilo, že má dodnes děsivé vzpomínky a noční můry. Mohlo za to jeho uvěznění v tehdejším komunistickém vězení, ze kterého se jen o fous dostal ven na milost.

Na první pohled vypadá Vladimír Kratina jako chlap, kterého jen tak nic nerozhodí. Bývaly ale časy, kdy si sáhl až na úplné dno. Není to tak dávno, kdy byl veřejností označován za pěkného průšviháře a potloukal se od čerta k ďáblu.

Ve svém životě dokonce skončil za mřížemi. Na toto temné období do konce svého života nezapomene. Za komunismu si totiž během májových oslav pořádně vystřelil z tehdejšího režimu a v podnapilém stavu znesvětil sovětskou vlajku, kterou strhl z divadelního studia DAMU.

Členové sboru národní bezpečnosti jeho chování považovali za nepřípustné a Kratinu čekal krutý trest. ,,Dostal jsem obuškem, narvali mě do tepláků a strčili mě do cely. Hrozilo mi osmnáct měsíců natvrdo, myslel jsem, že to bude můj konec,“ prozradil herec v jednom ze svých rozhovorů, jehož slova cituje web Prima ženy. Pobyt v ruzyňské věznici se rázem proměnil v hotové peklo.

Herec musel nosit hnědé roztrhané tepláky, dodržoval vycházky podle vězeňského řádu a zažíval dennodenní psychické a fyzické týrání. Měl však velké štěstí, jeho profesor Ota Sklenička, který měl různé politické kontakty, se za něho přimluvil a získal pro něho milost u tehdejšího prezidenta Ludvíka Svobody. „Část trestu jsem si odseděl, pak mě pustili, ale je to navždy dost drsná vzpomínka,“ dodal herec pro portál Security magazín.

ZdrojSecurity magazínPrima ženyTýden; Náhledový obrázek: Národní divadlo – Public domain

error: Content is protected !!