Tereza Brodská si na osudového muže musela počkat: Předtím si vzala španělského režiséra a prožila velkou lásku s Pavlem Křížem

Sympatická herečka Tereza Brodská momentálně září v seriálu ZOO, v němž hraje soudkyni Danuši Křížovou. A byť nedávno oslavila 55. narozeniny, mnozí by jí hádali mnohem méně. Za mladistvý vzhled možná může i její manžel Herbert Slavník, s nímž šťastně žije více než 25 let.

Než se však dočkala harmonického manželství, prožila si několik milostných peripetií. Poprvé se vdala během studií v 21 letech za španělského režiséra a producenta Jordiho Niubóa, který tehdy studoval v Praze, jak uvádí web Kinotip2. Manželství však stejně jako rychle začalo, tak i skončilo.

Velkou lásku pak prožila s Pavlem Křížem, vědělo o nich však jen málo lidí. Patřil mezi ně například i režisér Dušan Klein, který si při natáčení Básníků povšiml vzájemného jiskření.

„Lásky hlavního hrdiny Štěpána Šafránka byly vždycky blondýnky s dlouhými vlasy, tak jsem se rozhodl, že udělám změnu a obsadím tmavovlásku s krátkými vlasy. Proběhly velké zkoušky, ale žádnou jsem nemohl najít. Až mi Pavel Kříž řekl o Tereze. Pozval jsem je tedy oba na zkoušku a hned mi bylo jasné, jak to mezi nimi je… To jiskření, pohledy do očí. Byli do sebe krásně zamilovaní a moc jim to spolu slušelo,“ přiznal režisér podle webu Ženy iPrima.

Vztah jim sice nevydržel, dodnes však mezi sebou mají přátelské vazby. Osudový muž, s nímž si založila rodinu, na ni totiž teprve čekal. Stal se jím fotograf Herbert Slavík, za něhož se provdala v roce 1995. Společně vychovali syna Samuela, a i po čtvrt století lze vidět, jak láskyplný vztah mezi sebou mají.

Zdroje: Kinotip2, Ženy iPrima; Náhledový obrázek: Jindřich Nosek/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!