Bouřlivý život Tomáše Hanáka: Přiznal myšlenky na sebevraždu, podstoupil odvykací kůru a málem mu unesli syna

Kariéru si Tomáš Hanák kdysi málem zničil alkoholem. Kromě toho málem přišel i o celou svou rodinu a v životě bojoval s psychicky narušenou ženou, která chtěla unést jeho syna.

Léta vyhrával různé ankety jakožto nejvíc sexy muž, ale jeho život rozhodně nebyl jen o atraktivním vzhledu. Mnohokrát si prošel doslova peklem. Mimo jiné musel trpět kvůli svému synovi, kterého mu chtěla ukrást psychicky narušená žena. Ta si vzala do hlavy, že Hanákův syn je její dítě, které ji bylo odebráno v porodnici. 

Žena měla zakázáno přibližovat se k městu, kde Hanákův syn navštěvoval základní školu, ale přesto to udělala. Pokusila se unést alespoň potomka hercova švagra. Školu však hlídala policie a dětem se nakonec nic zlého nestalo.

„Bral jsem to jako vtip, protože nemyslím na nejhorší. Moje žena jako matka z toho byla samozřejmě bez sebe. Je to nebezpečné a pro rodiče nepředstavitelné, že chce někdo unést Vaše vlastní dítě,“ řekl po letech Tomáš Hanák, který si zahrál i v zahraničních filmech. 

Český umělec měl před lety problémy i s alkoholem. Řekl si, že nebude pít, dokud jeho syn nebude plnoletý. Teprve pak by si dopřál alkohol, na který měl celou dobu chuť. Dlouhá léta abstinoval a přiznal, že mu závislost málem zničila nejen hereckou kariéru, ale i rodinný život. Kvůli své ženě a dětem si odepřel všechny večírky a opilecké jízdy, kvůli kterým se domů vracel až k ránu nebo také vůbec.

Jeho závislost mohla skončit tragicky. Trápily ho myšlenky na sebevraždu. Od své ženy však dostal ultimátum. „Bylo mi jasně řečeno, že nevkročím do domu a nebudu s dětmi. Když jsem cítil, že bych mohl své problémy ukončit vlastní rukou nebo dobře zvoleným skokem, zaklepal jsem na bránu nemocnice u Apolináře, ale nechybělo málo a mohl jsem skončit pod koly vlaku či nuselským mostem,“ přiznal s odstupem času známý herec.

Zdroj: iDNES, iPRIMA; Náhledový obrázek: Tomáš Hanák/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!