Chorvatsko je víc než jen moře: Tohle jsou jeho nejkrásnější přírodní divy

Chorvatsko, park, vodopád

Chorvatsko je často považováno za průměrnou dovolenou, kam se lze z Česka jednoduše dopravit i autem. Tento stát nabízí však mnohem víc než jen moře.

Krásná jezera, národní parky i nádherné vodopády. To a mnohem více nabízí Chorvatsko, do kterého se z České republiky dostanete pohodlně i vlakem. Prozkoumejte s námi ty nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu.

Modrá jeskyně

Modrá jeskyně je skutečně modrá. Na tuto dechberoucí podívanou se dostanete lodí z přístavního města Split. Voda z této jeskyně by svou krásou mohla klidně konkurovat exotickým destinacím. Pokud tedy pojedete do Splitu na dovolenou, vzpomeňte si na tento článek.

Národní park Krka

Tento park nese své jméno podle největší řeky v regionu. V národním parku Krka se návštěvníci mohou koupat, kochat se krásnou přírodou a nebo navštívit starý kostel, který pochází z 18. století, píše portál The Travel. Vyplatí se návštěva tohoto místa? Rozhodně!

Jeskyně Baredine

Krápníková jeskyně Baredine je úžasnou podívanou pro všechny, kdo netrpí klaustrofobií. Celá jeskyně je geomorfologickou památkou, která vznikla zhruba před 3,5 miliony let v důsledku pohybu vody při rozpouštění reliéfu. Jako turistická akce však funguje teprve necelých 30 let.

Plitvická jezera

Plitvická jezera jsou velice známá a není divu. Leží ve vápencové proláklině, která vznikla údajně před asi osmi tisíci lety, píše portál Chorvatsko. Tento národní park nabízí nezapomenutelné krásy, které si můžete prohlédnout během několika hodin. Kratší trasa je asi na čtyři hodiny, ta delší dokonce na šest.

Voda v jezerech má nejrůznější barvy od zelené po sytě modrou. Koupat se zde sice nemůžete, ale pohled na krásy nejznámějšího chorvatského parku vám to jistě vynahradí.

Řeka Cetina

Pokud byste se podívali na řeku Cetina shora, uviděli byste oko. A právě to je důvod, proč se jí přezdívá „oko země“. Tato tajemná díra má hloubku 500 metrů a ačkoliv je pro spoustu potápěčů zajímavým lákadlem, potápět se v ní nesmí. Rozhodně se na ni však můžete zajet podívat a užít si jedinečnou podívanou.

Zdroj: The Travel, Chorvatsko; Náhledový obrázek: milivigerova/Pixabay

error: Content is protected !!