Muž přežil 24 dní na moři díky třem zvláštním věcem

white sailboat on ocean

Když Elvis Francois (47) opravoval plachetnici na přístavu ostrova Svatý Martin, nejspíš by ho nenapadlo, že se jeho život obrátí vzhůru nohama. Během chvíle se totiž zhoršilo počasí a plachetnice Francoise odplula od pobřeží spolu s ním.

„Volal jsem svým přátelům, snažili se mě kontaktovat, ale ztratil jsem signál. Nezbylo mi nic jiného než sedět a čekat,“ přiznal muž, který strávil na moři celých 24 dní.

Na lodi našel pouze tři věci – lahev od kečupu, česnekový prášek a kostky vývaru. Všechno to smíchal s dešťovou vodou a vzniklo jídlo, které mu zachránilo život, píše portál Rolling Out.

Sám Elvis neuměl řídit lodě a ani používat jejich zařízení, a tak jediné co dělal bylo to, že se snažil z lodi odstraňovat vodu, aby se nepotopila. Dokonce na loď připevnil velký nápis HELP (pomoc), ale bohužel jej žádná proplouvající loď nezaznamenala.

Foto: Sonja Langford/Unsplash

Nakonec byl zachráněn díky zrcadlu, které pomocí odlesků slunce zaznamenalo letadlo, a poté pro něj poslali loď.

Francois byl vyšetřen lékařem a kupodivu bylo zjištěno, že je zcela zdravý. Za 24 dní na moři téměř bez jídla pouze výrazně zhubl, zjistil portál Telegraph.

Zdroj: Rolling Out, Telegraph; Náhledový obrázek: Bruce Warrington/Unsplash