Plovoucí květinové trhy, Dům Anny Frankové nebo zoo v centru města: 7 věcí, které stojí za to vidět v Amsterdamu

white boat on river between buildings during daytime

Hlavní město Nizozemska překypuje dechberoucí architekturou, mnoha muzei, ale i dobrým jídlem. Amsterdam je například jediné město na světě, které pořádá plovoucí květinové trhy.

V tomto městě nemusíte vůbec řešit cenu jízdenek ve veřejné dopravě, protože se zde můžete jednoduše pohybovat pěšky, případně na kole. Podívejte se na 7 věcí, které stojí za to vidět v Amsterdamu.

Prohlídka Rijksmusea

Žádný turista by si neměl nechat ujít návštěvu tohoto místa. V největším nizozemském muzeu se nachází umění staré až 800 let. Historických obrazů od významných nizozemských umělců se zde nachází téměř 6 000. Cena vstupenky je kolem 500 Kč, ale děti do 18 let mají vstup zdarma.

Plovoucí květinový trh

Na plovoucí květinový trh v Amsterdamu jednoznačně musíte vyrazit, protože se jedná o jediný plovoucí květinový trh na světě, píše magazín Kapitalio. Funguje již od roku 1862 a kromě čerstvých květin si zde můžete zakoupit rovnou cibulky rostlin a doma si vypěstovat své vlastní květiny, jenž vám budou připomínat váš výlet do tohoto města.

Výhled z vyhlídky A’dam

Vrchol vyhlídky A’dam Lookout se nachází 100 metrů vysoko. Jakmile se odsud rozhlédnete, zamilujete si Amsterdam ještě víc. V blízkosti je také Sky Bar, ve kterém se můžete najíst i osvěžit vynikajícím koktejlem. Otevřeno je denně od 10 do 22 hodin.

Dům Anny Frankové

Kam zavítá drtivá většina turistů po příjezdu do Amsterdamu? Přece na prohlídku domu Anny Frankové! Emotivní příběh této německé židovky nenechá nikoho chladným. V tomto domě se Anna Franková schovávala a psala si svůj deník, do kterého zde můžete nahlédnout. Cena vstupenky je zhruba 380 Kč pro dospělé, děti od 10 do 17 let platí 170 Kč a za děti do 9 let zaplatíte pouze 25 Kč.

Projížďka lodí po kanále

Když se řekne Amsterdam, tak by se vám měly jako první vybavit rozsáhlé kanály, kterých je zde plno. Není tedy divu, že byste se po nich měli také svézt. K plavbě si můžete objednat i víno a sýr a užít si tento moment na maximum. 

Navštivte zoo, která se nachází uprostřed města

V zoo Artis se nachází více než 700 druhů zvířat, ale to nejzajímavější na ní je to, že se nachází uprostřed města. Do amsterdamské zoo tak dojdete s klidem i pěšky.

Prozkoumejte náměstí Dam Square

Náměstí Dam Square se nachází jen kousek od vlakového nádraží v centru města. Toto ikonické náměstí bylo vybudováno ve 13. století a nabízí pohled na několik jedinečných architektonických a historických skvostů. Patří mezi ně například královský palác a socha národního památníku.

Zdroj: The Travel, Kapitalio; Náhledový obrázek: Max van den Oetelaar/Unsplash

error: Content is protected !!