Ewa Farna se zhroutila ve vysílání ČT: Mluvila o potratech

Zpěvačka Eva Farna (29) se v pořadu Interview na ČT24 psychicky zhroutila. Slzy smutku zpěvačka ronila kvůli tématu potratů, které jsou v Polsku zakázány. Když přišlo na reálné příběhy, zpěvačka už v sobě smutek neudržela.

Ewa Farna pochází z Polska, kde jsou potraty zakázány. Ačkoliv by zpěvačka sama na potrat nešla, tak se zákazem potratů nesouhlasí. Podle ní by se každý měl rozhodnout sám.

„Byl v Polsku případ mamky, která byla v pátém měsíci těhotenství, měla doma už dceru, dostali informaci, že plod se nevyvíjí, že to nepřežije a že není cesta. Musela jít na potrat. Ale ten se neprovedl, protože to dítě oficiálně nezemřelo, jen se přestalo vyvíjet. Tak se čekalo, až zemře, jenže zemřela ta paní – na sepsi. Nechala po sobě úplně zbytečně doma ve 33 letech rodinu a druhé malé miminko. A takových případů je víc… Nemůžu o tom ani mluvit…,“ řekla v rozhovoru Ewa, kterou toto téma skutečně silně zasáhlo. Zpěvačka chvilkami nemohla ani mluvit.

Ewa v Polsku často pořádá koncerty, a to i v době, kdy byla těhotná. Sama však měla strach a tak požádala svého bratra, aby ji na koncerty doprovázel a kdyby se jí něco stalo, tak by ji z Varšavy okamžitě odvezl do české nemocnice.

„V té zemi se nemůžete cítit bezpečně, protože vás nezachrání. Čekají, až to miminko, které bohužel stejně nezachrání, zabije i vás. To je přeci chorý,“ řekla se slzami v očích.

Zdroj: ČT24, Instagram Ewy Farne; Náhledový obrázek: Wojciech Pędzich/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!