Zapomeňte na drahé Chorvatsko: Tohle jsou nejlevnější evropské destinace na dovolenou u moře

brown concrete building near body of water during daytime

Mezi nejlevnější evropské destinace už dávno nepatří Chorvatsko. Dovolená v jiných evropských městech vás může vyjít mnohem levněji, což vaše peněženka jistě ocení.

Plánujete dovolenou u moře, ale váš bankovní účet tak trochu protestuje? Zaměřte se na levné destinace, u kterých nebudete mít obrovské výdaje. V tomto článku se zaměříme na rovnou pět z nich.

1. Bosna a Hercegovina

Dovolená v Bosně a Hercegovině má krásné nejen moře, ale i další místa. Navštívit můžete například vodopády Kravica. Ceny jsou zde až o dvě desítky procent nižší než v Česku. Dovolenou si můžete naplánovat třeba u pobřežního města Neum, které je ideálním místem na výlety autem.

2. Černá Hora

Černá Hora nabízí nádherné pláže, které přímo vybízí k odpočinku. Pokud však patříte mezi akčnější jedince, můžete se zde i potápět. Černá Hora se totiž může chlubit krásnými korálovými útesy.

3. Bulharsko

Někteří lidé při hledání své dovolené Bulharsko automaticky přehlíží, což je škoda. Na pobřeží Černého moře je spousta nádherných pláží, navíc jsou zde podstatně nižší ceny, než v jiných destinacích. V Bulharsku jsou ceny srovnatelné s Českou republikou, jen nápoje tam dostanete ještě o něco levněji než u nás.

4. Albánie

V Albánii si můžete rovnou vybrat, u jakého moře chcete lenošit. Západní část Albánie má Jaderské moře, kdežto jihozápadní část má Jónské moře. Příjemnou zprávou je to, že ceny jsou zde nižší než v Česku. Do Albánie je vhodné letět letadlem, ale pokud se nebojíte dlouhé cesty, tak můžete vyrazit i autem.

5. Turecko

Chcete-li se vydat mimo Evropu, navštivte Turecko. V tomto případě se vyplatí ulovit si last minute zájezd u cestovní kanceláře s all inclusive programem. V Turecku si totiž v ceně zájezdu užijete neomezené množství výborného jídla a dalšího občerstvení.

Zdroj: Redakce; Náhledový obrázek: Radik Sitdikov/Unsplash

error: Content is protected !!