Princ William konečně prozradil, jak se daří princezně Kate

William a Kate

Princ William se dlouho nevyjadřoval ke zdravotnímu stavu princezny Kate a nechal tak veřejnost přemýšlet nad tím, jestli se její zdraví nezhoršuje. Kensingtonský palác však už před nějakou dobou dal jasně najevo, že informace o léčbě princezny veřejnosti poskytovat nebude.

Ačkoliv si princezna Kate musela dát volno od pracovních povinností, princ William má teď poměrně napilno. V rámci svých povinností navštívil nemocnici St Marry’s Community, kde ředitelce prozradil, jak se Kate Middleton má. „Daří se jí dobře, děkuji za optání,“ odpověděl podle portálu The Sun.

Podle agentury Reuters se jedná o poměrně vzácnou informaci, protože veřejnost skutečně netuší, jak léčba Kate postupuje a jestli má již první pozitivní výsledky. Princezna řekla veřejnosti o své nemoci v březnu a od té doby každý fanoušek královské rodiny čeká na další informace. Je však pochopitelné, že si princezna přeje co možná největší soukromí, aby se nemusela stresovat.

Kate Middleton má aktuálně podstupovat preventivní chemoterapii. Nemoc jen přibližně měsíc před princeznou Kate přiznal i král Karel III., který má rakovinu prostaty. Pro prince Williama tak musí být nesmírně těžké, že je vážně nemocná současně jeho manželka i otec.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu; The Sun, Reuters; Náhledová fotografie: Frankie Fouganthin/Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

error: Content is protected !!