Vzdali se zaměstnání a začali cestovat: Aby viděli velký kus světa, musí se na svých cestách uskromnit

Každodenní docházení do práce od devíti do pěti není pro každého. A právě změnit zaběhlou rutinu se rozhodl jeden mladý pár z Melbourne. Britanny a Mitchell dali výpověď v práci a vydali se na cestu kolem světa. V současné době cestují po Evropě, čemuž předcházela několikaměsíční cesta po Asii.

Změnu životního stylu si nemohou vynachválit. Na cestování jim zbývá dostatek financí i díky zrušení hypotéky. I tak si ale pečlivě vybírají, kolik dní se v té které zemi zdrží. Prozatím je ze všech kontinentů uchvátila nejvíce Asie, která je k turistům cenově velmi příznivá, a za den plný aktivit tak utratili jen kolem 60 dolarů (cca 1 400 Kč; pozn. red.).

Podle Britanny je mezi cestováním a dovolenou zásadní rozdíl, neboť se musí uskromnit, aby mohli procestovat co nejvíce zemí: „Zažíváme podobné věci jako lidé na dovolené, ale musíme se vzdát některých jiných věcí, jako je objednávání koktejlů a dražších pokrmů,“ nechala se slyšet nadšená cestovatelka.

Pár se seznámil na střední škole a od té doby tvoří stabilní dvojici. Společně vlastní firmu na výrobu dortů. Mitchell se navíc věnuje projektům na volné noze a oba pravidelně sdílí svá dobrodružství z cestování na sociálních sítích. Na cestu se mohli vypravit i díky vlídnému gestu Mitchellových rodičů, kteří je u sebe nechali několik měsíců bydlet zadarmo, aby partneři mohli svůj dům pronajmout a na cestování tak našetřit dostatek financí.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Scoop Upworthy, 7NEWS; Náhledová fotografie: Gabriela Palai/Pexels

error: Content is protected !!