Vánoční trhy v Česku: Kdy se konají a které patří mezi nejhezčí

Vánoční trhy v Česku, Česko, vánoce, adventní trhy

Vánoční trhy jsou za rohem a některé už byly zahájeny. Plánujete na ně vyrazit také? Podívejte se na ty nejhezčí v Česku. V tomto článku přinášíme ty nejdůležitější informace.

V České republice se nachází trhy snad v každém městě a do těch větších jezdí lidé i z druhé strany republiky. Třeba na oblíbené trhy v Praze se každý rok vydávají tisíce turistů ze zahraničí.

Praha

V Praze bývá vánočních trhů rovnou několik, ty nejkrásnější trhy jsou však na pražském Staroměstském náměstí. Patří dokonce mezi ty úplně nejhezčí v celém Česku. Nejspíš za to vděčíme i nádhernému vysokému stromečku s obrovskými ozdobami, spoustě stánkům a pestrému programu.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí začínají podle webu Kapitalio až 2. prosince a končí 6. ledna 2024. Jen kousek od těchto trhů ale najdete další. Ty se nachází na Václavském náměstí a na Náměstí Republiky. I tyto trhy budou začínat 2. prosince.

Pokud byste chtěli už nyní vyrazit na trhy, které jsou již v provozu, můžete si zajít na Pražský hrad nebo na Náměstí míru, které se nachází na Vinohradech.

Olomouc

Pokud jste z Moravy, nemusíte nutně jet až do Prahy (ale samozřejmě můžete). Krásné vánoční trhy se však nachází i v Olomouci, kde je o zábavu postaráno. Běžně se zde nachází živá zvířata, kluziště a hudba.

Vánoční trhy na Horním a Dolním náměstí v Olomouci začínají 18. listopadu a končí 23. prosince, takže už se sem můžete vydat a načerpat vánoční náladu.

Brno

Jedny z nejkrásnějších vánočních trhů se nachází samozřejmě také v Brně, a to zejména na Náměstí Svobody a Zelném trhu. I tyto trhy již začaly – jejich provoz byl zahájen 24. listopadu. Ukončeny budou 23. prosince.

Brno má naplánovaný bohatý program. Návštěvníky čeká plno koncertů a nebude chybět ani zábavný program pro děti.

Zdroj: Redakce, autorský text, Kapitalio, Kudyznudy; Náhledová fotografie: Helena Jankovičová Kováčová/Pexels

error: Content is protected !!