Seniorka chatovala s hercem Robertem de Niro. Podvodníka odhalila hned, byla ale zvědavá na jeho plán

Seniorka Gina si přes Messenger povídala s někým, kdo se vydával za herce Roberta de Nira. Angličanka byla nedůvěřivá, ale později neodolala zájmu podvodníka a chtěla si s ním popovídat. Její vnučka Shannon Rich celou situaci natočila a nemohla se přestat smát.

Internet je nebezpečným místem, jelikož na každém kroku může číhat nějaký podvodník. Někteří se „specializují“ hlavně na seniory. Své o tom ví Angličanka Gina. Pravděpodobně se přidala k falešné stránce na Facebooku „Robert de Niro page“. Jaké pro ni poté bylo příjemným překvapením, že ji on sám osobně i napsal.

Naštěstí byla nedůvěřivá, i když to na první pohled nemusí tak vypadat. Hrála s ním jeho hru, ale nechávala si zadní vrátka. Jak se ukázalo, podvodník se ji snažil přimět, aby utratila v přepočtu 11 600 Kč za „VIP kartu fanouška“. Jednalo se o členství v klubu, díky kterému získá přístup k videochatům, telefonním hovorům, fotografiím a dalšímu od Roberta de Nira. Dokonce ji i bylo nabízeno, že ji navštíví osobě.

Jak probíhala komunikace?

Nejdříve se začal vyptávat, jak se má, odkud je nebo jak dlouho je jeho fanouškem. Následně i zjišťoval, jestli je vdaná, kolik má dětí a čím se živí. Chtěl od ní i získat fotografie. Z rozhovoru je patrné, že se neustále snažil udržovat konverzaci a dával najevo svůj zájem o seniorku.

Jakmile dala Gina najevo jakékoli podezření, měl hned v rukávu odpověď. Posílal jí také různé fotografie. Vždy ji ubezpečoval, že je opravdu Robertem de Niro. A že i když má na práci i jiné věci, vždy si rád najde prostor, aby se bavil se svými fanoušky. A že si velmi rád povídá hlavně s ní.

@shannonrichh

My nan thinking robert de niro is messaging her on facebook ffs🤣 #nan #nana #lol #funny #robertdeniro #scam

♬ original sound – Shannon Rich

Vnučka se jen smála

Její vnučce Shannon Rich se to také celé zdálo velmi podezřelé. Na svém TikTok účtu sdílela různá videa, která mají informovat, jakým způsobem podvodník postupoval. Ale i tak ji celá situace velmi pobavila.

V České republice se podobné podvody objevily také. Podvodníci se vydávají za známé osobnosti a cílí hlavně na starší lidi. Předpokládají, že jsou důvěřiví a chybí jim sociální kontakt. Jakmile s nimi navážou bližší vztah, začnou například prosit o peníze, shánět osobní údaje nebo nabízet různé služby.

Zdroj: Autorský článek, redakce Ansu; Náhledová fotografie: Andrea Piacquadio/Pexels.

error: Content is protected !!